Суспільство  |  14.01.19  |  понеділок
 

На Волині встановили унікальне покарання для священика

Такого виду покарання не встановлювали протягом останніх двох тисяч років навіть до найвідоміших єретиків.

Керівництво місцевої єпархії Української Православної церкви Московського патріархату встановило унікальну кару до волинського священика Віктора Мартиненка. Його позбавили права причащатися до таїнств – такого покарання не застосовували протягом двох тисяч років навіть до найвідоміших єретиків.

Про це написав отець Віктор на своїй сторінці у Фейсбук.

Священик опублікував відповідь уже колишньому керівництву – митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському УПЦ (МП) Володимиру, оскільки задекларував перехід до Православної церкви України.

«Оскільки повідомлення про заборону було оприлюднено на єпархіальному сайті, вважаю можливим і відповісти на нього публічно», – зазначено у відповіді.

Отець Віктор нагадав владиці, що канонічне право та сучасна правова практика церкви знають два ступеня покарання священнослужителя за скоєні моральні чи канонічні злочини – заборона у священнослужінні та виверження зі сану. Перше покарання покладається архієреєм, а друге – Архієрейським собором чи Священним синодом.

За словами отця Віктора, ніхто не має права відлучати від Причастя. Таких випадків ще не бувало навіть тоді, коли священики вчиняли ненавмисне вбивство.

«Проте найбільше мене здивувало формулювання Вашого указу «забороняєтесь у священнослужінні без права причастя Святих Христових Таїнств». Засаднича норма канонічного права забороняє двічі карати за одну провину. Мене ж, згідно Вашого указу, покарано тричі, ба навіть більше того. Справа у тому, що згідно Вашого указу, мене відлучено від «причастя Святих Христових Таїнств». Навіть після заборони у священнослужінні, синодального позбавлення сану та соборної анафеми людина не може бути позбавлена Святих Таїнств, зокрема, Таїнства Покаяння. Якщо прийняти Ваш указ серйозно – мій випадок унікальний за двохтисячолітню історію Церкви! Таких покарань не зазнавали навіть найвідоміші єретики як Арій, Несторій тощо. Дане формулювання підписаного Вами указу є настільки абсурдним і безграмотним, що піддає сумніву Ваше авторство. Воно видає тотальне невігластво автора у церковному праві і церковній термінології. Вочевидь шаблон даного документу складали аж ніяк не в церковному середовищі, а Ви підписали його виключно з чернечого послуху», – зазначив священик.

Священик доповнив, що цей указ не має для нього жодної канонічної сили та дії, оскільки на момент його ухвалення він перебував у юрисдикції та клірі Православної церкви України.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах