Суспільство  |  07.12.19  |  субота
 

На Самбірщині перепоховали останки воїнів УПА

У День Збройних Сил України, в селищі Дубляни Самбірського району з усіма християнськими та військовими почестями перепоховали знайдені в лісі останки чотирьох воїнів УПА.

Церемонія перепоховання останків народних месників відбулась у місцевому храмі, де священники відслужили поминальну панахиду. Потім домовини, вкриті червоно-чорними та синьо-жовтими прапорами, від церкви перенесли до видного місця вічного спочинку, що біля символічної могили, насипаної на честь увічнення пам’яті уродженців селища – борців за волю України. Тут полеглим воякам УПА, за традицією, військові віддали салют пострілами із автоматів.

Останки українських воїнів Героїв були віднайдені фахівцями меморіально-пошуковго центру "Доля" на околиці лісу неподалік селища. Дубляни. За інформацією місцевих мешканців в роки війни енкаведисти таємно і подалі від місця злочину закопували вбитих або замордованих у тутешніх більшовицьких катівнях вояків УПА.

Як зазначив у коментарях директор Меморіально-пошукового центру "Доля" Святослав Шеремета, у 2020 році роботи з пошуку українських воїнів Героїв в цій місцевості будуть продовжені. Також Святослав Шеремета подякував депутату Львівської обласної ради Олегу Домчаку за допомогу в проведенні пошуково-екгумаційних досліджень та увічнення пам’яті воїнів УПА.

Про це повідомляє galinfo.com.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах