Суспільство  |  18.11.19  |  понеділок
 

На Львівщині відновлюють два дерев’яні храми

На Яворівщині завершують реставрацію двох дерев’яних церков XVIII та XIX століття.

Про це повідомили в понеділок, 18 листопада, у Львівській облдержадміністрації, де також розповіли, що, зокрема, на Яворівщині відновлюють церкву Успіння Пресвятої Богородиці в Морянцях, збудовану 1766 року, й церкву Різдва Пресвятої Богородиці у селі Глиниці, яка датована 1842 роком.

Обидві святині є пам’ятками архітектури місцевого значення. Як розповіла начальниця відділу охорони історичних пам'яток департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Ганна Харун, реставраційні роботи в храмі Успіння Пресвятої Богородиці в селі Морянці тривають з 2018 року.

На реставраційні роботи витратили 200 тисяч гривень з обласного бюджету. А також – два мільйони 260 тисяч гривень від Краковецької селищної ради.

Ганна Харун розповіла подробиці: «У 2018 році ми розпочали саме з аварійних робіт – розібрали підвалини та по периметру їх замінили, здійснили гідроізоляцію фундаментів підвалин, встановили нові кам'яні фундаменти та зробили реставрацію несучих стін. У 2019 році на подальшу реставрацію передбачили в обласному бюджеті один мільйон 303 200 тисяч гривень та один мільйон 200 тисяч гривень від Краковецької селищної ради.

Чиновниця підкреслила: «У 2019 році ми приступили до куполів. Уже реставрований центральний купол. Ще у нас будуть два куполи бічних і над бабинцем дах і позаду, над вівтарем – оце те, що треба завершити. Загальна вартість на сьогоднішній день проектно-кошторисної документації близько 6 млн. На цей рік ми використали три мільйони, на наступний – ще три. У наступному бюджетному році ми маємо завершити реставрацію».

Настоятель храму, отець Тарас, розповів» «Храм неодноразово був перебудований, але зберігся у досить доброму стані до часів підпілля. А уже після відкриття церква потребувала серйозного ремонту і реконструкції».

Натомість храм у Глиницях має дві посвяти – святих Апостолів Петра і Павла та (першу) Різдва Пресвятої Богородиці. Тут реставрація триває з 2017 року.

Засновник ТзДВ «Львів-Реставрація» Володимир Пащак повідомив: «Пам'ятка майже на 80% уже завершена. Вона теж була у надзвичайно аварійному стані. У 2017 році ми вирішили зробити першочергові протиаварійні роботи. Найбільша проблема була із центральним куполом. Підряднику вдалося встановити і вирівняти каркас церкви».

За гроші обласного бюджету (200 тисяч гривень) і Краковецької селищної ради (600 тисяч гривень) 2017 року виконали перший етап реставраційних робіт. Це, зокрема, протиаварійні роботи на куполі храму – відреставровані несучі конструкції центрального барабану і купола; розпочато реставрацію фасадів; відновлено втрачені елементи хреста; виконано гідроізоляцію фундаменту.

У 2018 році з обласного бюджету використали теж 200 тисяч гривень, Краковецька селищна рада додала 650 тисяч гривень. За ці кошти фахівці завершили реставрацію центрального куполу і повністю покрили його міддю; замінили підвалини, відреставрували вікна і двері та розпочали реставрацію несучих стін бабинця.

У 2019 році для продовження реставраційних робіт в обласному бюджеті передбачили 100 тисяч гривень, а в бюджеті Краковецької селищної ради – 960 тисяч гривень. Цьогоріч, відтак, завершили реставрацію бабинця, накрили його міддю та розпочали реставрацію вівтарної частини храму.

Про це повідомляє dailylviv.com

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах