Суспільство  |  23.04.19  |  вівторок
 

На Львівщині поширилась небезпечна хвороба

У Львівській області відомі 15 випадків хвороби Лайма. Їх зареєстрували у першому кварталі 2019 року.

Про це повідомляє Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України. 

"Серед хворих – дев’ятеро жителів Львова, четверо – Золочівського району, по одному – Бродівського та Стрийського (Моршин) районів. Дітей – двоє, решта – дорослі", - йдеться у повідомленні.

Хворобу Лайма, як кажуть медики, поширюють кліщі. Вона передається людині під час їхнього присмоктування до шкіри. Небезпека, пов'язана з активністю нападів кліщів, припадає на квітень-травень та серпень-вересень.

Кліщів менше, коли спека і сонце, а в прохолодній і похмурій погоді вони активізуються. Також вони можуть локалізуватись на букетах квітів чи у хутрі домашніх таврин, потрапляючи разом з ними в оселі.

Виключно кліщі переносять борелії, які викликають хворобу Лайма. Впорскуючи слину в ранку, кліщ провокує зараження. В Україні кожного року фіксують до 1500 випадків зараження на бореліоз.

Інкубаційний період триває 5-11 днів після моменту укусу, а тоді появляються початкові симптоми хвороби Лайма. На початку вони нагадують симптоми грипу. Місце укусу, переважно, сильно напухає, з’являється червона пляма, може відбутись параліч лицьового нерва.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах