Суспільство  |  18.09.20  |  п'ятниця
 

МОЗ оновило нацпротокол надання меддопомоги при COVID-19

Серед іншого, у протоколі визначені критерії завершення самоізоляції та оновлені алгоритми тестування на коронавірус.

Нова редакція протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби COVID-19» почала діяти в Україні. Як повідомило Міністерство охорони здоров’я, напередодні очільник відомства Максим Степанов підписав відповідний протокол.

«Протокол для лікарів, які стикаються з коронавірусною хворобою – це інструмент, за допомогою якого вони визначають необхідну терапію і підходи до лікування. Хочу зазначити, що призначення лікарських засобів відбувається з урахуванням індивідуального перебігу хвороби у кожного окремого пацієнта. Протокол має використовуватись винятково медичними працівниками. Закликаю українців не займатися самолікуванням»,

– заявив Степанов.

Згідно з повідомленням, в оновленому протоколі, зокрема, розширена схема використання глюкокортикоїдів, визначені алгоритми призначення антикоагулянтної терапії, доповнені підходи до протимікробної терапії вторинної бактеріальної коінфекції, також конкретизовані показання для призначення лікарського засобу тоцилізумаб. Серед змін – оновлено визначення підозрілого та ймовірного випадку захворювання на COVID-19, визначені критерії не контагіозності пацієнтів, критерії завершення самоізоляції та оновлені алгоритми тестування на коронавірус.

Станом на 18 вересня, від початку пандемії в Україні виявили 169 472 випадки COVID-19, померли 3 468 людей, одужали – 75 486.

Про це повідомляє radiosvoboda

 
 

Коментарі (0) перегляди: 941

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах