Суспільство  |  11.06.18  |  понеділок
 

З українських підручників виключать слово "батьки"

Міносвіти пояснює, для чого потрібна антидискримінаційна експертиза шкільних книжок.

Експертиза шкільних підручників, які готуються до друку за державний кошт, виявила кричущі випадки дискримінації, повідомляє прес-служба МОН. 

Зокрема, було знайдено та вилучено з підручників чимало недопустимих для демократичної країни анахронізмів на кшталт висловлювань "негри", "жиди", "цигани".

Також фахівці радять замінити слово "батьки", які сьогодні підкреслюють обмежені можливості майже половини українських дітей, змушують їх відчувати власну неповноцінність, на слово "рідні".

"На жаль, зараз в Україні 3 мільйони дітей проживають у неповних сім’ях, а це – майже 40%. Йдеться і про дітей, які живуть виключно з дідусями та бабусями, зі старшими братами та сестрами, з тітками та дядьками. Ця ситуація особливо загострена, бо частина дітей втратила своїх батьків внаслідок російської агресії на сході України. Саме тому й запропоновано замінити слово "батьки" на "рідні",

- сказано в повідомленні.

Крім того, виявлено, що в підручниках повністю відсутній герої, які представляють людей з інвалідністю, а особи похилого віку зображуються виключно немічними. Саме антидискримінаційна експертиза дала можливість включити в підручники людей з інвалідністю і зробити їх частиною картини світу, яку створює школа у дітей, змінити образ людей похилого віку.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e