Суспільство  |  24.05.22  |  вівторок
 

Маски потрібні хіба в укриттях і точно не через ковід, – професорка Виноград

Українці перейшли у фазу, коли ковід перестав для нас бути високою загрозою.

З початком повномасштабної війни тема коронавірусу в Україні практично зникла з інформаційного поля. У минуле відійшли маски та обмеження за кількістю людей в одному місці.Та чи зникла саме хвороба, яка два роки тримала в заручниках увесь світ.

Що сталося з коронавірусом розповіла в спецефірі NTA завідувачка кафедри епідеміології ЛНМУ ім. Д. Галицького, головна експертка з епідеміології МОЗ України, професорка Наталія Виноград.

«Маски зараз потрібні хіба в укриттях, коли під час повітряної тривоги в приміщенні щільно збирається багато людей. Але через можливість поширення яких завгодно вірусів – наприклад, риновірусів – тільки не «корони»»,

– впевнена вона.

За її словами, коронавірус вкорінився і став ендемічним захворюванням для України. За ці два роки через ковід пройшов практично кожен, а часто і не по одному разу. Це сформувало хороший популяційний імунітет.

«Це закони природи, закони еволюції встановлення епідемічного процесу. Ми перейшли у фазу, коли ковід перестав для нас бути високою загрозою. Так, він буде робити проблеми людям з імунодефіцитом, людям із так званої медичної групи ризику, будуть і важкі пацієнти, і реанімаційні випадки, але вони вже будуть поодинокими»,

– наголосила Наталія Виноград.

Нагадаємо, Наталія Виноград ще на початку появи штамів «Дельта», «Омікрон» чітко визначала їх подальший перебіг в Україні.

Про це повідомляє nta

 
 

Коментарі (0) перегляди: 731

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e