Суспільство  |  04.04.13  |  четвер
 

Квітень - місяць Миколи Вінграновського

Упродовж місяця пошановувачі творчості Вінграновського матимуть змогу переглянути чотири фільми, що висвітлюють його режисерський і акторський талант.

Ретроспективний показ фільмів відбудеться у київському кінотеатрі "Мегаплекс". Вхід буде безкоштовним. Кінострічки видатного українського режисера і актора демонструватимуть у рамках програми культурного проекту "Місяць Миколи Вінграновського". Тож у квітні кияни та гості столиці зможуть переглянути неперевершений "Берег надії", що є психологічною драмою, або ж "Климка" чи "Повість полум'яних літ"  – воєнні стрічки. І, звісно ж, гостросюжетну драму, що має назву "Тихі береги".

Непересічний талант Вінграновського уперше запримітив Олександр Довженко. Це відбулося на вступних екзаменах до київського інституту Карпенка-Карого. Відтак видатний режисер запросив Вінграновського навчатися у московському ВДІКу, майстерні Довженка. У такий спосіб талановитий юнак став одним із найбільш відомих Довженкових учнів.

У студентські роки Вінграновський зіграв головного героя – юного солдата Івана Орлюка – в фільмі за сценарієм Довженка "Повість полум'яних літ" (1961). Кінострічка мала чималий успіх у багатьох містах Західної Європи й отримала нагороди одразу на кількох кінофестивалях, зокрема й у Каннах – "Золоту пальмову гілку". По закінченні театрального інституту Вінграновський – знову працює у столиці. У кіностудії ім. О.Довженка він вдосконалює свою майстерність як актор, режисер і кіносценарист.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 4768

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e