Суспільство  |  19.07.19  |  п'ятниця
 

Кропивницький задихається від смороду

Ймовірну причину знайшли у полі. Нині лабораторії перевіряють, чи безпечно дихати смердючим повітрям.

Жителі Кропивницького задихаються від специфічного запаху, що стоїть на вулицях і навіть в оселях. Аби врятуватись від смороду, в будинках наглухо зачиняють вікна, і на вулиці не виходять. Про це ідеться у сюжеті ТСН.

На дитячих майданчиках незвично порожньо і тихо, вінка і двері багатоповерхівок зачинені наглухо. На вулицю люди виходять лише, коли вкрай необхідно. 

"Сморід стоїть нестерпний, виходиш - просто задихаєшся. Дитина йде – "мама, смердить". У квартирі неможна навіть відкрити балкон, вікна. Воно все смердить".

– каже кропивничанка Лідія Тарапата.

"Дитину не виводили вже дня чотири. Куди виходити - сморід такий!"

– ділиться інший мешканець міста Сергій Ткач.

"В кого астма, люди задихаються. Кашель і все. Тому що воняє нестерпно. З кожним днем все гірше",

- зазначає місцева мешканка Марина Баранова.

Кілька днів поспіль посадовці міської ради шукали, звідки сморід.  Ймовірна причина смороду, від якого четвертий день задихається все місто – це те, що фермери почали підживлювати поля курячим послідом.

Ніяких порушень у своїх діях аграрії не бачать. Мовляв, купують послід на птахофабриках по 50 гривень за тонну і замість шкідливих хімікатів вносять у ґрунти.

В екологічній інспекції підтверджують -  шкоди довкіллю таке підживлення полів не завдає, навіть навпаки.

А от чи безпечно цим дихати, мають з‘ясувати фахівці лабораторного центру, які саме відбирають зразки повітря по місту, аби визначити концентрацію шкідливих речовин. Поки чекають результатів аналізів, посадовці рекомендують фермерам  обробляти поля лише в ті дні, коли зміниться напрямок вітру й усю смердоту не нестиме в місто. 

Про це повідомляє УНІАН

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах