Суспільство  |  11.09.19  |  середа
 

Комунальникам Львова бракує 155 мільйонів на початок опалювального сезону

Для того, щоб розпочати у Львові опалювальний сезон, комунальним підприємствам потрібно щонайменше 155 млн грн. Якщо Львівська міська рада не виділить цих коштів, то вже у жовтні львів’яни можуть не отримати тепла і гарячої води.

Як розповіла заступниця міського голови Львова з питань ЖКГ Ірина Маруняк, зараз комунальники активно готуються до старту опалювального сезону: ремонтують котли, замінюють інженерні мережі. Втім коштів, необхідних на зарплату та оплату електроенергії, уже практично немає. Через це старт опалювального сезону 2019-2020 опинився під загрозою зриву.

 «Комунальним підприємствам бракує грошей на зарплату, на електроенергію, коштів на інвестиційну програму взагалі нема. Не можу сказати, що ситуація є плачевною, але якщо депутатський корпус і міська рада не допоможуть, то увійти в опалювальний сезон буде складно, адже людям не виплатять зарплату. Гроші, виділені раніше на платню й електроенергію, у вересні вже закінчуються. Тому необхідні кошти на на жовтень, листопад і грудень для Залізничтеплоенерго, Львівтеплоенерго і Львівводоканалу. Якщо не буде коригування зарплати, то нам потрібно 155 млн грн, із необхідними ремонтами і модернізацією – 164 млн грн. Тобто це кошти лише на зарплату і електроенергію, я не кажу вже про борги чи про розвиток підприємств»,

– підкреслила Ірина Маруняк.

Водночас вона заговорила про ймовірне підняття тарифів за комунальні послуги. За словами Маруняк, щомісяця ЛМКП «Львівводоканал» сплачує 3,8 млн грн за транспортування електроенергії і ці кошти не включені у тариф.

«Ситуація є непроста, зараз НКРЄ не підвищує тарифи і не коригує їх такою мірою, як би ми цього хотіли. Ми подавали пропозицію на підвищення зарплат до 11 500 грн, НКРЄ погодило підняття зі 7 700 (середня платня на Львівводоканалі, – ред) до 8 900 грн. Також за транспортування електроенергії Львівводоканал щомісяця оплачує 3,8 млн грн.Ці кошити не закладені в тарифі. Ми просили НКРЄ закласти у тариф підвищену зарплату і ці кошти на електроенергію. Цього погодження наразі нема, поки що ведеться переписка між НКРЄ і водоканалом»,

– додала Ірина Маруняк.

Відтак питання про виділення коштів на старт опалювального сезону мають розглядати на одній із найближчих сесій Львівської міської ради, депутати якої з 1 серпня пішли на канікули. На перше пленарне засідання вони зберуться вже 19 вересня.

Відтак питання про виділення коштів на старт опалювального сезону мають розглядати на одній із найближчих сесій Львівської міської ради, депутати якої з 1 серпня пішли на канікули. На перше пленарне засідання вони зберуться вже 19 вересня.

Про це повідомляє portal.lviv.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e