Суспільство  |  13.07.18  |  п'ятниця
 

Комітет ВР опублікував дані про нещасні випадки з мінометами

За весь час було зафіксовано 12 позаштатних ситуацій, більшість з яких, за інформацією комітету, викликані людським фактором.

Про це заявили в комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки. 

Оприлюднена була в першу чергу інформація про позаштатні ситуації, пов'язаних із 120-ти міліметровими мінометами М120-15 "Молот" і знаряддям радянського виробництва 2Б11 в період з 2016 по 2018 рік. У документі наголошується, що навчальні стрільби з мінометів такого калібру дозволені тільки з обладнаних вогневих позицій з укриття і з використанням спускового шнура.

"120 мм міномет М120-15 "Молот" в 2015 році витримав визначають відомчі випробування і наказом Генерального штабу Збройних Сил України від 17.11.2015 №446 допущений до експлуатації в Збройних Силах України на особливий період"

- йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що людський фактор (подвійний заряд) у вибуху міномета "Молот" зафіксовано в трьох з восьми випадків. Решту п'ять кваліфікують як технічну несправність. Що ж стосується інцидентів з мінометом 2Б11, то всі 4 зафіксованих нещасних випадки, на думку комітету, були результатом ​​людської недбалості.

Нагадаємо, що Міномет "Молот" на Рівненщині вибухнув саме через подвійний заряд. Такими були висновки слідчого експерименту, в ході якого, за словами слідчих, вдалося провести такий самий вибух.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах