Однією із таких "новинок", які використовують зловмисники, є підміна перших трьох цифр номеру телефону (відповідного коду оператора чи стаціонарних номерів), інформує прес-служба Міністерства внутрішніх справ.
Зазвичай шахраї під виглядом банківської установи розповсюджують СМС-повідомлення з інформацією про блокування банком платіжної картки. Щоб нібито розблокувати картку, вони пропонують зателефонувати на вказані у СМС номери телефонів.
"Коли власник платіжної картки телефонує за цим номером, шахраї, видаючи себе за працівників банківської установи, дізнаються інформацію про номер банківської картки, CVV-код, пароль до Інтернет-банкінгу та інші дані",
- розповіли в кіберполіції.
Потім злодії отримують доступ до банківських рахунків потерпілого, звідки знімають усі заощадження, перераховуючи їх на підконтрольні банківські рахунки.
У відомстві зазначили, що геолокація більшості номерів телефонів, які використовуються шахраями, знаходиться на території АТО.
Кіберполіція радить у жодному випадку не повідомляти стороннім особам будь-які дані та телефонувати за номером телефону банківської установи, який зазначений безпосередньо на картці чи на офіційних сайтах банків.