Суспільство  |  17.04.19  |  середа
 

Хвороба Лайма вже на Львівщині: сезон кліщів відкрито

У 15 мешканців області діагностували хворобу, яку переносять кліщі.

Про це повідомляє завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.

Повідомляється, що 15-м людям на Львівщині було діагностовано хворобу Лайма. Серед хворих є двоє дітей: п’яти та семи років.

За словами Ірини Куліш, цьогоріч першого кліща до лабораторії на аналіз жителі Львівської області принесли 4 березня. Вона повідомляє, що загалом у першому кварталі працівники лабораторії перевірили 12 кліщів і один із них був позитивний. Дев’ять кліщів принесли львів’яни, і по одному – мешканці Пустомитівського, Перемишлянського та Миколаївського районів. Кліщ, який присмоктався до людини у селі Сорока Пустомитівського району, зазначає Ірина, був інфікований.

Куліш повідомила, що у першому кварталі 2019 року на Львівщині у 15 мешканців діагностували хворобу Лайма. Хворі: дев’ять львів’ян, чотири мешканці Золочівського району та по одному у Бродівському районі та Моршині.

Зазначається, що кліщі інфікували двох дітей: 7-річного хлопчика зі Львова та 5-річного мешканця Золочівського району.

Проте, за словами завідувачки, кліщі покусали хворих наприкінці минулого року, а хвороба проявилася згодом. Вона зазначила, що тривалість інкубаційного періоду становить від однієї до 60 діб.

Хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, що може мати хронічний або гострий перебіг та уражати серце, суглоби, центральну нервову систему та шкірні покриви.

Ризик зараження цією хворобою залежить від тривалості присмоктування кліща. Якщо паразит був на тілі менше ніж добу, то імовірність інфікування невелика, проте після третьої доби – близька до 100%.

Якщо ви помітили на тілі кліща або червоні плями невідомого походження, лікарі радять звернутися до медпункту.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах