Суспільство  |  16.05.18  |  середа
 

Історики: під час Голодомору померли 3,5 мільйона дітей

Документи свідчать про те, як підтасовувалася та фальсифікувалася статистична інформація.

Документи, які ще не досліджувалися, дають підставу говорити, що половину загиблих під час Голодомору 1932-33 років - 3,5 мільйона - становили діти.

Про це розповів директор Центру українознавства КНУ Володимир Сергійчук під час Міжнародної конференції "Штучні голоди в Україні ХХ століття" у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, передає "Укрінформ".

За його словами, дуже важливий показник - охоплення учнів початковою школою, яка була обов'язковою. Проаналізувавши цей процес, можна визначити, скільки дітей шкільного і дошкільного віку були знищені голодною смертю.

"Відповідно документу, який я знайшов у Черкаському архіві, 17 імен живих дітей записала вчителька, а 12 - вже були у сирій землі. І абсолютна більшість померла саме в 1933 році. В Петриківському районі на Дніпропетровщині майже половина дітей початкової школи не дожила до навчального року 1933-го. І про це є у постановах облвиконкомів - що в різних районах у вересні 33-го прийшло 44% дітей, 48%, 52%, у Козятинському районі найбільше - 66%",

- розповів Сергійчук.

Водночас голова Асоціації дослідників Голодомору, професор Василь Марочко зазначив, що Голодомор у 1932-33 році накрив всю Україну і всі демографічні і статистичні звіти, а також відомча статистика фіксувала - щонайменше половина серед померлих є діти.

"Це невипадково, тому що це найбільш вразлива категорія, не придатна для виживання в екстремальних умовах. Діти до одного року вимирали фактично всі, тому вони і не з'явилися у 1938-му до школи. Категорія рік і чотири це фактично категорія суцільної смертності",

- сказав історик.

Раніше повідомлялося, що українські нардепи планують ввести відповідальність за заперечення Голодомору.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...