Суспільство  |  18.01.19  |  п'ятниця
 

Грузію накрив смертельний вірус

17 загиблих та 42 хворих у тяжкому стані опинились внаслідок вірусу в Грузії. Із діагнозом "свинячий грип" у грузинських лікарнях на стаціонарі перебувають 660 пацієнтів.

Про повідомляє видання  "Sputnik".

"У Грузії лютує вірус грипу H1N1. Через ускладнення від вірусу грипу до цього часу лікування в стаціонарі проходять 660 пацієнтів, з них стан 42 важкий. Вони перебувають у реанімаційному відділенні", – розповів керівник Національного центру контролю захворювань і громадського здоров'я Грузії Аміран Гамкрелідзе.

Кількість хворих на даний момент, за словами Гамкрелідзе, знизилася і становить 253 людини на 100 тисяч.

Пік захворюваності в Грузії, згідно повідомленню, припав на кінець грудня. З тих, хто звернувся до лікарів з гострими респіраторними захворюваннями, госпіталізовані були 41 %. У другий тиждень січня показник захворюваності знизився до 31%. Значно зменшилась кількість госпіталізації дітей, ця цифра з 46% знизилася до 26%.

У Тбілісі понад тиждень, зі слів Амірана Гамкрелідзе, п'ять установ охорони здоров'я активно працюють у цілодобовому режимі.

"У Кутаїсі та Батумі продовжено години роботи центрів первинної охорони здоров'я. У цей період, в основному, постраждали регіони Аджарії, Гурії та Імереті. Важливо, щоб ми змогли здійснити превенцію ускладнень через грип на ранньому етапі - сьогодні в країні є достатня кількість препаратів для лікування вірусних захворювань", – заявив Гамкрелідзе. 

Разом з тим, те, що скоротилась кількість хворих, на думку глави МОЗ Грузії Давида Сергієнка, не означає спрощення перебігу захворювання. Незважаючи на те, що протягом останніх двох тижнів кількість захворюваності вірусом грипу почала зменшуватися, як зазначив Давид Сергієнко, це не дає право розслабитися.

Кожен третій пацієнт, що звернувся до лікаря з симптомами грипу, за словами міністра, потребував госпіталізації, що підтверджує важкий перебіг захворювання.

"Тільки 45% пацієнтів, які звернулися до лікаря з симптомами грипу, зробили це протягом першої доби, що дуже важливо, і цей індикатор зараз збільшений, що дуже добре", – підкреслив Сергієнко.  

Сергієнко зауважив також, що робота швидкої допомоги значно спростилась завдяки переходу центрів сімейної медицини на цілодобовий режим роботи.

У повідомленні йдеться й за антивірусний препарат "Таміфлю", то його запаси доступні по всій країні. Його видаватимуть хворим безкоштовно, за рахунок державної субсидії, якщо діагноз у них підтвердиться.

Новий спалах вірусу грипу можливий за прогнозами Центру з контролю захворювань і громадського здоров'я Грузії в лютому-березні. Фахівці рекомендують вакцинацію від грипу. Епідемії грипу в Грузії немає, але МОЗ все ж наполегливо рекомендує при перших же симптомах захворювання негайно звертатися до лікаря.

Влада Грузії, враховуючи ситуацію, що склалася, прийняла рішення відкласти початок навчання в державних школах країни і дитячих садках Тбілісі. Навчання відклали і деякі вищі навчальні заклади столиці.

Самопроголошена Південна Осетія у зв'язку з загрозою розповсюдження небезпечного захворювання закрила кордон із Грузією.

  

  

  

  

  

  

  

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах