Суспільство  |  30.01.19  |  середа
 

В Україні не будуть оголошувати реальну епідемію кору

В Україні вже давно виникла епідемія кору, а кількість хворих близька до показника довакцинальної ери.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Після засідання уряду Супрун заявила журналістам, що МОЗ не стане оголошувати епідемію кору. Міністр зазначила, що в Україні наразі є 1 млн вакцин по регіонах, а також майже 400 тис. доз на складах додатково.

Проте головний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська повідомляє, що фактично в країні вже давно виникла епідемія, а кількість хворих на кір в Україні близька до показника довакцинальної ери.

За її словами, Україні потерпає від справжнісінької епідемії – наразі кількість хворих наближається до 600 хворих на 100 тисяч осіб.

Ольга Голубовська пояснила, що раніше питання оголошення епідемії вирішувалося головним санітарним лікарем, проте зараз невідомо, хто буде займатися узгодженням юридичних питань через «розбалансовану» систему протиепідемічного нагляду.

Від початку року на кір захворіли понад 5 тисяч українців. У 2018 році на кір захворів 54 481 українець, з них 34 277 – діти. Померли від ускладнень кору 16, з них 12 це діти. У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що  найбільше хворіють у тих областях, де рівень охоплення вакцинацією найменший. Лідирують за захворюваністю Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Тернопільська, Вінницька та Чернівецька області.

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що щеплення — єдиний надійний спосіб захисту від кору, навіть якщо у регіоні зафіксовано спалах захворюваності. А у Міносвіти пояснили, як вводитиметься карантин через кір. Глава МОН Лілія Гриневич не бачить необхідності карантину на території цілих областей. Через спалах захворювання можуть закриватися лише окремі навчальні заклади.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e