Суспільство  |  12.07.18  |  четвер
 

Дітей, що застрягли в затопленій печері Таїланду, - врятовано

Понад тиждень тривала операція з порятунку дітей із затопленої печери в Таїланді, які провели там майже 20 днів.

Нагадаємо, що 3 липня рятувальна команда знайшла зниклу групу туристів, до якої входило 11 дітей з футбольної команди та їхній тренер. Постраждалі забралися вглиб печери на 4 кілометри. Не встигли вони вибратися, як зовні почалися зливи, які затопили шлях і діти опинилися в пастці. Близько тижня рятувальники підтримували життя дітей і намагалися вигадати ефективний план порятунку, однак стихія знову дала про себе знати, печера опинилася на грані затопленні, ситуація потребувала прийняття екстреного плану. У табір рятувальників були зібрані кращі дайвери з усього світу, щоб реалізувати план з виведення дітей із печери водним шляхом.

З перших вуст

Серед відважних рятувальників виявилося двоє українців, один з них Всеволод Коробов - інструктор з дайвінгу в тайському місті Пхукет. Всеволод спускався в печеру і розповів журналістам ВВС про всі складнощі роботи рятувальників у цій місії.

"Та частина печери, де можна пірнати - це місце з екстремальними умовами навіть для дуже підготовлених Кейв-дайверів (печерних дайверів). Там дуже погана видимість, ви не можете іноді навіть бачити показаники приладів, впритул піднісши їх до обличчя. Можна заплутатися або застрягти - дуже багато вузьких проходів. Рятувальникам потрібно пройти велику дистанцію і пронести важке дайверське обладнання.

Періодично по щиколотку або по коліно на цьому шляху провалюєшся в глину або пісок. У воді ти знаходишся іноді по коліно, іноді по шию, так і рухаєшся до наступної сухої ділянки і тягнеш балони або інший вантаж. Потім пірнаєш у наступний прохід, де вже немає такої сильної течії, там трохи легше рухатися.

І найскладніша ділянка - останній кілометр, коли тобі потрібно затягнути весь вантаж на гору, дуже слизьку, серед сталактитів і сталагмітів. На цій ділянці дуже слизько. Це по суті мокрий глиняний схил, на який потрібно вибратися і не впасти. Інакше пролетиш 15-20 метрів і впадеш на камені "

- розповідає український дайвер.

За його словами, в печеру були спрямовані інструктори, які повинні були навчити дітей підводному плаванню. На подив, потерпілі туристи були в непоганому фізичному та психічному стані, за що, на думку Всеволода, треба віддати належне тренеру, що згуртував їх в один коллектив. Однак стихія наступала, Коробов повідомив, що якщо не витягнути дітей зараз, то про водний шлях можна взагалі забути , а футбольній команді доведеться провести в печері ще 4-5 місяців, або поки рятувальники не запропонують альтернативний варіант порятунку. У цьому випадку на місце були б медики і психологи, які підтримували б життя дітей до моменту порятунку.

Операція 

Керівник рятувальної операції 8-го липня заявив, що умови цього дня є ідеальні для того, щоб почати витягувати дітей водним шляхом. І хоча футболісти не зовсім були готові до самостійного пересування, дайвери придумали як безпечно витягнути дітей назовню. Було затверджено витягувати дітей по одному (щоб у разі чого уникнути колективної паніки), а кожного хлопчика супроводжували двоє водолазів. Такими темпами вони могли спокійно витягувати по 4 людини в день і вкластися у час до приходу сезону дощів.

Ілон Маск

Десь у середині операції свою допомогу з порятунку дітей із печери запропонував відомий бізнесмен Ілон Маск, який спеціально для цієї операції розробив капсулу, таку собі міні-субмарину, яка повинна полегшити дайверам процес порятунку і зробити його безпечнішим. Ілон особисто прилетів до Таїланду і представив винахід інженерів Space X, однак керівник операції - екс-губернатор провінції Чіанграй Наронсак Осатанакорн заявив, що субмарина Маска не підходить для умов цієї печери і заборонив її використовувати. Бізнесмен розсердився і засумнівався в компетентності тайської рятувальної групи, а тим часом дайвери вже виконували останні занурення і нарешті вивели всіх 12 осіб назовню.

Стан потерпілих

Лікарі, однак, відзначили, що діти знаходяться в непоганому стані. Швидкий аналіз крові визначив підвищення лейкоцитів, це означає, що організм бореться з якоюсь інфекцією. Нічого в цьому дивного немає, адже за 9 днів пошуків діти пили брудну воду і практично нічого не їли. Потерпілим відразу ж зробили щеплення від правця та сказу, а також поставили під спостереження і відпоїли вітамінами за допомогою крапельниць. Виявилося, що у двох з'явилися ознаки пневмонії, лікарі прописали їм антибіотики.

Також повідомляється, що дітей виводили із печери у щільних пов'язках від світла, оскільки вихід на сонячне світло після тривалого перебування в темній печері може бути шкідливим для очей. Зараз практично у всіх потерпілих туристів зір нормалізувався.

Дітям дозволяють бачитися з рідними, але тільки через скляну перегородку, оскільки поки існує ризик зараження інфекцією. Зараз підлітки вже ходять по палаті в медичних пов'язках.

Відображення в культурі

Як стало відомо, за мотивами подій, що відбулися, планується зняти фільм з немаленьким бюджетом у 30-60 мільйонів доларів. Цим планує зайнятися компанія Pure Flix. Засновник студії і продюсер кінокомпанії Майкл Скотт провів на місці трагедії кілька днів. За його словами, його дуже надихнули героїзм і відвага рятувальників. Він навіть поспілкувався з деякими з них, а також взяв інтерв'ю у близьких школярів.

Художній фільм розповідатиме адаптовану історію за мотивами реальних подій, а документалку погодилися зняти продюсери каналу Discovery.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах