Суспільство  |  25.12.19  |  середа
 

"Бог любить всіх, навіть найгірших людей": Папа римський провів різдвяну месу

На нічній месі у Ватикані також були присутні діти, спеціально запрошені з Венесуели, Іраку і Уганди.

В ході традиційної різдвяної меси в соборі Святого Петра у Ватикані Папа римський Франциск сказав, що бог любить всіх, навіть найгірших людей.

"Ви могли помилятися, могли чинити в корені неправильно, але Господь продовжує вас любити,"

- сказав понтифік.

Багато хто вважає, що так завуальовано Папа звернувся до священників, які виявилися замішані в секс-скандалах і звинувачені в педофілії, передає Бі-бі-сі. На традиційну нічну месу в Ватикані зібралися тисячі вірян. На нічній месі у Ватикані також були присутні діти, спеціально запрошені з Венесуели, Іраку і Уганди. Кореспондент Бі-бі-сі в Римі Марк Лоуен бачить в цьому два посилання: особливе ставлення Папи Франциска до проблем мігрантів і жертв війни, а також бажання зміцнити позиції католицької церкви в найвіддаленіших від Ватикану країнах.

В саме Різдво, в середу, Франциск виступить із традиційним посланням Urbi et Orbi ("до Риму і світу"). Минулого тижня Франциск скасував правило "папської таємниці" щодо священників, звинувачених у сексуальному насильстві над дітьми. Раніше подібні справи розглядалися Католицькою церквою в режимі найсуворішої секретності, щоб, як пояснювали священники, захистити приватне життя жертв і репутацію обвинуваченого. Однак згодом правило "папської таємниці" стало поширюватися на кримінальні розслідування та судові процеси. Священники постійно посилалися на нього, щоб не співпрацювати з поліцією та судовими органами. Відтепер це правило не буде діяти для тих, хто повідомляє про злочин чи заявляє, що став жертвою. Папа також вніс корективи у визначення Ватиканом дитячої порнографії, підвищивши максимальний вік з 14 до 18 років. В останні роки католицька церква загрузла в секс-скандалах. З парафій по всьому світу від жертв або свідків насильства надійшли тисячі заяв зі звинуваченнями на адресу священників в порочних діях сексуального характеру, які, за словами заявників, покриває вище духовенство. Очоливши церкву, Франциск зіткнувся з серйозним тиском: громадськість чекала від нього рішень, здатних покласти край кризі.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах