Суспільство  |  25.06.19  |  вівторок
 

Без зброї в руках: на Львівщині стартував польовий вишкіл капеланів

Усього участь у навчаннях беруть 60 капеланів, які нині служать у лавах Збройних сил України.

На Львівщині стартував польовий вишкіл капеланів. 60 священнослужителів з усіх бойових бригад ЗСУ муштрують на Яворівському полігоні. Такі навчання проводять 3-й рік поспіль. Отців навчають першої домедичної допомоги, основ розмінування та інших спеціальних навичок. Як священникам вдається впоратися із завданнями – далі.

Надавати першу домедичну допомогу пораненому військовослужбовцеві береться капелан Юрій Ланик із 7-ї бригади тактичної авіації ЗСУ. За плечима священнослужителя – чотири ротації на Донбас. Капелан розповідає: головне його завдання на фронті – духовна допомога воїну. Проте польовий вишкіл дає змогу навчитися лікувати не лише душу, а й тіло армійців.

"Я думаю, було би дуже добре, якби нам це ніколи не знадобилося. Але в житті буває всяке, особливо коли в часі бойових дій знаходишся з бійцями. Капелан іноді може бути той, хто знаходиться найближче, і той, хто може дати першу необхідну допомогу".

- Юрій Ланик

 

"Відпрацьовуємо, як діяти при нападі на колону. Капелан же знаходиться з особовим складом. Особовий склад відпрацьовує і ми теж. Як діяти: напад, оборона. Ми вже 5 років себе відчуваємо бійцями. У країні війна",

– пояснює капелан 1-ї танкової окремої бригади Антоній Панасенко.

Брати до рук зброю капеланам не можна, але загальні навички поводження з нею мають знати. Крім того, священнослужителі вивчають ази саперної справи.

Інструктори запевняють: досвід, який священнослужителі здобувають на полігоні, стане у пригоді на передовій. Усього участь у навчаннях беруть 60 капеланів, які нині служать у лавах Збройних сил України.

"Щоб убезпечити капелана, підготувати його, щоб він мав початкові знання – проводяться такі курси. Мінімум теорії, яка одразу перетворюється на практику. Особисто копають, особисто перев'язують, особисто діють у бою як підрозділ. Тому що капелан і є частина підрозділу",

– звітує керівник відділу взаємодії з капеланами Центру морального-психологічного забезпечення ЗСУ Олексій Терещук.

Військові навчання капеланів на полігоні триватимуть до кінця тижня. Після чого священнослужителі вирушать на схід, до своїх бригад.

Про це повідомляє 5 канал

 
 

Коментарі (0) перегляди: 459

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах