Суспільство  |  20.09.18  |  четвер
 

Без опалення взимку можна залишитись у двох містах Львівщини

Від початку серпня мешканці Нового Роздолу та Новояворівська не мають гарячої води та під час опалювального сезону можуть залишитись без тепла.

З другого серпня 2018 року в 70 тисяч жителів Львівської області не стало гарячого водопостачання.

Наразі гарячої води немає в Новояворівську, Новому роздолі та довколишніх населених пунктах: Шкло, Старичі, Воля-Старицька та Верещиця.

У Новояворівську потерпають від незручностей понад 20 медичних, спортивних і культурних закладів, 7 дитячих садочків і 6 шкіл. Також опинилися без гарячої води два військові містечка та навчальний центр Сухопутних військ у селі Старичі, тобто 6,5 тисяч військовослужбовців і члени їхніх сімей.

Містяни цих населених пунктів вкрай незадоволені. Громада Нового Роздолу висловлює своє обурення у соціальних мережах. А мешканці Новояворівська третього вересня перекрили дорогу Львів – Краковець, чим показали свій протест через відсутність гарячої води.

За словами Геннадія Зубка, міністра житлово-комунального господарства, 15 жовтня розпочнеться опалювальний сезон. Однак унаслідок припинення діяльності на підприємствах "Енергія – Новояворівськ" та "Енергія – Новий Розділ", які надають послуги з електро- і теплопостачання у районах, цього може не статися у зазначених вище населених пунктах. 

"На сьогодні газу немає, тож теплоенергоцентраль (ТЕЦ, – ЛГ) працювати не може", – зітхає директор ТОВ "Енергія – Новояворівськ" Андрій Гнатуш і пояснює: "НАК "Нафтогаз України" протягом року не продовжувала нам угоди на поставки газу, мотивуючи тим, що ціна перебуває в динаміці, тому ми працювали за додатковими угодами, а 31 серпня 2018 року закінчилася дія основного договору» – і "Нафтогаз" відмовляється його продовжувати, мовляв, "Енергія – Новояворівськ" та "Енергія – Новий Розділ" більше не вповноважені здійснювати господарську та комерційну діяльність.

Майно підприємств заарештовано за рішенням Солом’янського суду у справі про ймовірне заволодіння природним газом, до якого, на думку слідчих, причетні керівники ТЕЦ, щоправда, вже з позначкою "екс". У січні цього року екс-керівникам висунуто підозру.

Майно обидвох компаній суд передав Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА, – ЛГ): "Це ж не рішення по суті, – каже голова Львівської облради Олександр Ганущин, – це забезпечення позову, і я не розумію, як АРМА буде займатися питанням надання послуг стабілізованого опалення і постачання гарячої води".

А агентство й не буде цим займатися, не має таких повноважень. Завдання АРМА – призначити нового управителя ТЕЦ за результатами конкурсу.

Заяви від охочих очолити підприємства АРМА приймала до 11 вересня включно, тиждень агентство опрацьовувало кілометри отриманих документів і вчора, 19 вересня, визначило переможця. Новий управитель – ПП "Гарант Енерго М" – тепер має отримати ліцензію Національної комісії з регулювання енергетики (НКРЕКП, – ЛГ). На її виготовлення знадобиться щонайменше 21 день, окрім того, "для запуску ТЕЦ, зокрема: проб, продуву труб, зведення докупи усієї необхідної документації, попередження ДП "Енергоринок", узгодження дій з регулятором НКРЕКП, – необхідно затратити ще три тижні часу", – підрахував Андрій Гнатуш.

За прогнозами, найшвидше гаряче водопостачання може бути 15 грудня, а в гіршому випадку - до 30 грудня.

 
 

Коментарі (3) перегляди: 1021

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах