Суспільство  |  26.02.20  |  середа
 

Втеча від коронавірусу: велика українська ганьба

Доставка наших громадян з Китаю виглядала дуже дивно. Численні наради, нерішучість чиновників і неузгодженість дій поставили питання про компетентність окремих відповідальних осіб. Втім "відзначилися" не тільки вони, а й жителі міст, в яких ймовірно могли бути розміщені евакуйовані українці.

Люди вийшли на акції протесту, на в'їздах до Львова почали будувати барикади, а в Полтавській області відбулися зіткнення між місцевими жителями і поліцією. Все це можна пояснити браком інформації і свідомим нагнітанням паніки з боку окремих громадян і груп, як всередині України, так і за її межами. Однак окремі джерела, ще до посадки в Харкові літака з Китаю давали інформацію про те, що ситуація під контролем і в карантині за людьми спостерігатимуть досвідчені медики з найсучаснішим обладнанням. Наприклад, ще 20 лютого, за кілька годин до посадки карантинного борту з Ухань було повідомлення, що всі необхідні заходи вжито, безпеці жителів Нових Санжар нічого не загрожує.

"Львівський НДІ епідеміології та гігієни, одеський науково-дослідний інститут ім. Мечникова і вінницька обласна СЕС виділяють своїх співробітників для контролю обстановки в карантинному санаторії. Охороняти санаторій від стурбованих співгромадян буде МВС і Нацгвардія, крім того до медиків будуть прикомандировані співробітники полтавської управи СБУ. При них діагностичні тест-системи, і все найнеобхідніше і сучасне обладнання ".

Варто додати, що в зазначених медичних установах вже кілька років проводиться спільна робота з американськими фахівцями по виявленню і запобіганню спалахів вірусних захворювань. Тому співробітники, спрямовані в Нові Санжари, володіють не тільки високою кваліфікацією, але і новітнім обладнанням як американським, так і нашої розробки. Таким чином, влада змогла реабілітуватися за свої невиразні дії спочатку евакуації, проте провокації все ж серйозно зіпсували репутацію нашої країни в світі. Провідні світові ЗМІ вийшли з критичними статтями на адресу України, чого, очевидно, і домагалися організатори цієї інформаційної атаки. Як і припускали певні джерела, вже через кілька годин було оголошено, що заражених коронавірусом серед евакуйованих українців немає. Втім, це не завадило організаторам інформаційної істерії продовжити нагнітати паніку. В результаті чергові сутички протестувальників з поліцією, розбиті вікна автобусів, в яких перевозили наших співгромадян з Китаю, і ганьба на весь світ.

Про це повідомляє tkachde@inet.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах