Суспільство  |  17.04.19  |  середа
 

Банки тепер не забиратимуть квартири в українців

Банки відтепер не матимуть права відбирати без суду житло навіть у найбільших боржників.

Новина про те, що тепер в Україні банки не зможуть відбирати в українців житло без відповідної постанови суду, стала доброю для тих, хто має "проблемні" кредити в банках.

Банкам, як стало відомо, остаточно заборонили застосовувати виконавчий напис нотаріуса, на підставі якого раніше могли забирати нерухомість за проблемними кредитами, які довго не виплачувались. Тепер для цього потрібне судове рішення.

Про це повідомляється у рішенні Великої палати Верховного суду у справі №11-174ас18.

Раніше, як відомо, фінансисти могли користуватися виконавчим написом для двох типів кредитів - іпотечних кредитів, а також кредитів, які не були оформлені нотаріально.

Раніше це було можливо завдяки постанові Кабінету Міністрів №662, яку затвердили в 2014-му році. Але ця постанова була визнана незаконною ще кілька років тому відразу трьома рішеннями, а не одним. 

Вирішити це питання допомогла, зокрема, постанова визнати незаконним рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 4 березня 2015 року, рішенням Київського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року, а також Вищого адміністративного суду від 1 листопада 2017 року.

Останнє рішення вийшло по апеляції державного Приватбанку. Незважаючи на те, що юристи цього банку мали б знати про незаконність виконавчого напису з 2017 року, вони і далі з ним працювали. Окремі фахівці трактують подібні нововведення по-своєму. Не на користь клієнта, наприклад, а на користь самого банку, який зацікавлений у фінансових надходженнях.

Тому, щоб позбутись у майбутньому сумніву та різних трактувань рішення у Привата й всіх інших банків, у Верховному суді уточнили, що виконавчий напис за постановою Кабміну №662 є незаконним.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах