Суспільство  |  15.04.21  |  четвер
 

Аргентина зафіксувала ризик небезпеки кровотеч після застосування «Спутніка V»

Всього Аргентина виявила 23 804 випадки побічних реакцій, пов’язаних з введенням російської вакцини. Це 1640,5 випадків на 100 тисяч доз.

У звіті про безпеку вакцин МОЗ Аргентини містяться дані про два випадки імунної тромбоцитопенії, імовірно пов’язаних із застосуванням російської вакцини від коронавірусу «Спутнік V».

Захворювання викликає зниження рівня тромбоцитів. Це своєю чергою може призвести до кровотеч і тромбозів.

Увагу на дані міністерства охорони здоров’я Аргентини звернув «Фармацевтичний вісник». До документа потрапили дані про побічні дії після 1,5 мільйона уколів. Таким чином, потенційно небезпечний побічний ефект зафіксований в 0,008 відсотка випадків.

Всього Аргентина виявила 23 804 випадки побічних реакцій, пов’язаних з введенням російської вакцини. Це 1640,5 випадків на 100 тисяч доз. Більшість випадків пов’язані з реакціями, зазначеними в інструкції препарату: лихоманкою, головним болем, грипоподібним синдромом, реакцією на місці уколу. Виявлено алергічні реакції легкого та середнього ступенів у 362 випадках.

У статистиці наведено сім рідкісних непередбачених випадків, пов’язаних зі щепленням «Спутніком V». Крім тромбоцитопенії, мова йде про п’ять випадків анафілаксії (критично небезпечної алергічної реакції).

 

Про це повідомляє radiosvoboda

 
 

Коментарі (0) перегляди: 756

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах