Суспільство  |  19.02.18  |  понеділок
 

30-метрову стелу Монумента Слави демонтують - Заступник Садового

За словами Андрія Москаленка, частина несучих конструкцій комплексу на вул. Стрийській у Львові перебуває в аварійному стані.

Про це заступник мера Львова заявив під час прес-конференції 19 лютого. Роботи з демонтажу 30-метрового пілону Меморіалу Слави мають розпочатися найближчим часом.

"Галицька районна адміністрація при обстеженні виявила, що частина елементів конструкції цього комплексу перебуває у аварійному стані, відтак було прийнято рішення виконавчого комітету про виготовлення висновків щодо технічного стану Монумента. Зокрема ми замовили дослідження Львівської політехніки щодо стану ключових конструкцій і згідно з висновками, загальний стан несучих конструкцій – аварійний і вони підлягають демонтажу",

- зазначив Москаленко.

Меморіал, відкритий у травні 1970 року, поєднує в собі три елементи: тридцятиметровий бетонний стовп, облицьований гранітною плиткою, бронзову центральну групу і масивну залізобетонну стелу з кованої міді. В центрі розміщено фігури "Батьківщини-матері" і радянського воїна.

Андрій Москаленко також повідомив, що міський виконком готує проект рішення щодо замовлення у Галицької райадміністрації протиаварійних демонтажних робіт, що, як планується, мають розпочати навесні. Скільки коштуватиме проведення протиаварійних робіт, поки що невідомо.

"Вже цієї п’ятниці, після прийняття рішення про демонтаж, ми зможемо розпочати протиаварійні роботи по цій стелі, яка становить небезпеку. Буде замовлена спеціальна огорожа, щоб це місце було безпечним для людей",

- заявив посадовець.

Він також додав, що розглядається можливість перенесення Меморіалу в музей "Територія терору" після демонтажу пам’ятника.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах