Суспільство  |  22.10.19  |  вівторок
 

13% українців використовують російські медіа для отримання новин — опитування

13% українців особисто використовують російські медіа як джерела отримання новин. Основною причиною такого споживання вони називають можливість отримати альтернативну точку зору.

Про це йдеться в результатах опитування USAID-Internews «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2019 році».

«Попри те, що особисто російськими ЗМІ користуються тільки 13% українців, в оточенні кожного третього респондента є ті, хто використовує російські медіа у якості джерела новин (30%)»,

— йдеться у дослідженні.

35% опитаних сказали, що російські медіа дають альтернативну точку зору, 22% вважають російські ЗМІ цікавими, для 21% це можливість отримувати новини російською мовою. Також 4% опитаних сказали, що російські медіа більш правдиві та незалежні.

За результатами, основними джерелами доступу до російських медіа є супутникове телебачення та YouTube.

Українці, які споживають новини з російських ЗМІ

24% опитаних довіряють російським телеканалам, — 20% інтернет-сайтам, 19% — сторінкам в соцмережах, 16% — радіо та 13% — друкованим медіа.

Дослідження проводили протягом червня-липня 2019 року. В опитуванні взяли участь 4056 респондентів із 12 областей України. Похибка вибірки не перевищує 2,5%.

Про це повідомляє hromadske

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах