Суспільство  |  11.01.19  |  п'ятниця
 

11 січня – День заповідників і національних парків

У п'ятницю, 11 січня, відзначається День заповідників та національних парків.

З цієї нагоди директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник відвідав природний заповідник "Розточчя" та привітав працівників з професійним святом.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА. 

Разом з привітаннями подяку голови Львівської облдержадміністрації сумлінну працю та високий професіоналізм отримала науковий працівник, заступник директора заповідника "Розточчя" Стрямець Галина Володимирівна.

Колектив природного заповідника "Розточчя" за плідну роботу у природоохоронній галузі та значний внесок у збереженні біорізноманіття також отримав подяку голови Львівської ОДА Олега Синютки.

Сучасна мережа природно-заповідних об’єктів Львівщини утворилась завдяки зусиллям не одного покоління природоохоронців. Вона відіграє важливу роль у проблемі збереження біологічного та ландшафтного різноманіття. Завдяки їй підтримується екологічна рівноваги у природі, формуються світоглядні орієнтири людини, спільнот, суспільства.  

День заповідників і національних парків почали відзначати з 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи. 

У 1886 році був створений перший заповідник на території сучасної України. Його фундатором був відомий колекціонер і природознавець Володимир Дідушицький. Ідея створення заповідника була пов'язана зі збереженням букових лісів та гніздівель орлана-білохвоста. Це був перший заповідник в Європі. Він займав площу 22,4 га і знаходився поблизу с. Пеняки Бродівського району Львівської області. Заповідник отримав назву "Пам’ятка Пеняцька". У 2010 році "Пам’ятка Пеняцька" стала базою для створення Національного природного парку "Північне Поділля". 

На Львівщині зараз функціонує 377 об’єктів природно-заповідного фонду. Їхня  загальна площа займає більше 158 тис. га, що відповідає 7,25% загальної площі області. Природоохоронні установи займаються збереженням природних комплексів, проведенням наукових досліджень, спостереженням за станом природного середовища, поширенням екологічних знань, сприянням у підготовці наукових кадрів і спеціалістів у галузі охорони навколишнього природного середовища та заповідної справи. 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах