Все  |  12.09.18  |  середа
 

Сущенко не визнає провину, навіть якщо проситиме помилування

У середу, 12 вересня, Верховний суд Росії визнав законним вердикт Московського міського суду про 12 років ув'язнення.

Громадський захисник українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін заявив, що його підзахисний буде готовий написати прохання про помилування лише в тому випадку, якщо буде впевненість, що це потрібно для здійснення обміну.

Про це Фейгін повідомив "Укрінформу".

"Ми готові до процедури помилування і до написання прохання про помилування. Але тільки в тому випадку, якщо будемо впевнені, що для цього є якісь підстави. Що це потрібно для завершення процесу обміну. І чисто юридично це не буде означати, що ми визнаємо провину. Тут наша позиція незмінна",

- сказав захисник.

Він також підкреслив, що зі своїм підзахисним сприймає можливе прохання як формальність, "нічого не значущий папірець", необхідний для розвитку процесу.

Нагадаємо, власного кореспондента "Укрінформу" у Франції Романа Сущенка, з порушенням міжнародних правил, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому висунули звинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд 4 червня засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. Сьогодні, 12 вересня, Верховний суд Росії визнав законним вердикт Московського міського суду про 12 років ув'язнення. Таким чином, апеляція захисту відхилена в повному обсязі.

Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко заявила, що цей "теоретично-остаточний вирок" відкриває шлях до процедури помилування і передачі Сущенка Україні, однак на практиці все залежить виключно від волі Путіна.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах