Все  |  31.01.19  |  четвер
 

Супрун виступила за легалізацію канабісу в медицині

30 січня на сайті Верховної Ради зареєстрували петицію з вимогою внести зміни до законодавства, щоб канабіс можна було використовувати у медичних та наукових цілях.

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун вважає за потрібне легалізувати медичний канабіс в Україні.

Про це вона написала у Facebook й закликала підписати відповідну петицію на сайті ВРУ.

"Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу - це реалізація їхнього права на медичну допомогу. Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу в наукових цілях та медицині. Долучайтесь та підписуйте петицію на сайті ВРУ",

- зазначила вона.

Супрун пояснила, що медичний канабіс має безліч доведених лікувальних та паліативних ефектів, та дозволений у багатьох країнах світу, зокрема, з метою полегшити біль і страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів.

Відтак, за словами в.о. міністра, канабіс медичний майже не має психотропної дії, знеболює, розслабляє і гальмує. Його застосовують при хворобі Альцгеймера, онкології, хронічних болях, склерозі, епілепсії, хворобах неврології та шкт.

Звісно, канабіс має й побічні ефекти (запаморочення, байдужість, порушення пам’яті та звикання, вплив на серцево-судинні та респіраторні хвороби), тому лікар повинен такі препарати призначати з певними застереженнями.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах