Все  |  05.12.19  |  четвер
 

Суд відхилив позов Олесі Заброварної про поновлення на посаді у Львівській митниці

Начальницю відділу митного оформлення «Рави-Руської» відсторонили від посади після викриття схеми ввезення товарів за підробленими документами.

Львівський окружний адміністративний суд повністю відхилив позов скандальної начальниці відділу митного оформлення «Рава-Руської» Олесі Заброварної, яка намагалась скасувати наказ про своє відсторонення від посадових обов’язків.

Як стало відомо ZAXID.NET із рішення суду, в.о. начальника Львівської митниці Євген Сафонов відсторонив від посади начальницю відділу митного оформлення №4 митного поста «Рави-Руської» Олесю Заброварну наприкінці вересня.

Це рішення Євген Сафонов прийняв після доручення СБУ щодо поглибленого огляду вантажівки, яка, за даними правоохоронців, перевозила товари, що були приховані від митного огляду. Відповідне доручення надійшло на адресу митниці 27 вересня.

Як писав ZAXID.NET, саме 27 вересня працівники СБУ отримали інформацію про незаконне втручання працівниками митниці в інформаційні системи ДФС під час митного контролю вантажівки. Йдеться про ввезення в Україну брендового одягу під виглядом секонд-хенду. Після викриття цієї схеми, на митниці проводили масові обшуки.

За даними слідства, посадовці митниці отримували від 5 до 8 тис. доларів США за кожну машину, що перетинала кордон за підробленими документами. При цьому вартість однієї партії одягу, що ввозили в Україну, становить 400 тис. доларів.

Олеся Заброварна звернулась до суду з проханням скасувати наказ про її відсторонення від посадових обов’язків. Вона заявила, що незаконного переміщення товарів не відбулось, оскільки водію автомобіля відмовили у пропуску через кордон. Проте, як йдеться у судових рішеннях у цій справі, митники спочатку пропустили вантажівку, а потім, коли справою «зацікавилась» СБУ, внесли зміни в бази митниці та спробували повернути авто на територію Польщі.

Олеся Заброварна стверджує, що не вчиняла жодних дій з оформлення вантажівки, а дії її підлеглих відповідають митному кодексу.

У рішенні суду також вказано, що наказом в.о. начальника Львівської митниці Олесі Заброварній призначили нове місце праці, вона працюватиме у відділі організації роботи Львівської митниці.

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Олег Кравців повністю відмовив у задоволенні позову Олесі Заброварної, однак протягом 30 днів вона ще може подати апеляцію.

Нагадаємо також, що 30 вересня в.о. начальника Львівської митниці Євген Сафонов відсторонив також двох інспекторів відділу митного оформлення №4 митного поста «Рава-Руська» – Тараса Мороза та Віталія Ступака. Вони також намагаються визнати своє відсторонення незаконним, проте рішень суду щодо них ще немає.

Раніше проти Олесі Заброварної порушили кримінальну справу через декларування недостовірних відомостей. Також журналісти-розслідувачі з’ясували, що 75-річна свекруха Олесі Заброварної є офіційною власницею Rolls-Royce за 350 тис. доларів.

 

Про це повідомляє zaxid.net

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах