Все  |  15.05.18  |  вівторок
 

США виступили проти розслідування масових вбивств палестинців

59 жителів Палестинської автономії загинули під час акцій протесту проти переїзду посольства Сполучених Штатів з Тель-Авіва до Єрусалиму. Більше 2,7 тисяч поранені.

Про це пише "DW", посилаючись на власні джерела в ООН.

Туреччина назвала вбивства палестинців, які відбулися вчора, 14-го травня, "геноцидом" і закликала до незалежного розслідування. Однак, цю ініціативу, яку також підтримали деякі арабські країни, заблокували США на рівні ООН.

Відзначимо, що хвиля насильства в регіоні почалася після того, як президент Сполучених Штатів Дональд Трамп дозволив перенести посольство країни з Тель-Авіва до Єрусалиму, визнавши таким чином, це древнє місто столицею Ізраїлю. Раніше, задовго до того, як Трамп став президентом, Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, якою заборонила перенесення будь-яких посольств до Єрусалиму через його спірний статус.

Наголосимо, що перенесення посольства США в Єрусалим відбулося "День катастрофи". Так палестинці називають 14 травня 1948 року, коли заснували державу Ізраїль.

Вчора, коли обурені палестинці намагалися перейти кордон Ізраїлю в районі сектора Газа, ізраїльські військові відрили вогонь. Повідомляється про 59 загиблих і понад 2,7 тисяч поранених.

Ізраїль і США звинуватив у трагедії палестинський рух ХАМАС.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...