Спорт  |  15.11.21  |  понеділок
 

Збірна України здобула вісім медалей на чемпіонаті світу з самбо

Найуспішнішою на цьому чемпіонаті була жіноча команда, а в бойовому самбо четверте поспіль "золото" виборов Владислав Руднєв, що відсвяткував гопаком.

У столиці Узбекистану Ташкенті завершився чемпіонат світу з самбо. Збірна України завоювала на ньому вісім медалей: два "золота" та по три "срібла" й "бронзи".

Таким чином Україна вчетверте поспіль завершує світову першість із двома золотими нагородами. Минулого року збірна завоювала 19 медалей (два "золота", сім срібних нагород і десять бронзових) та посіла третє загальнокомандне місце.

Цьогорічного ж результату вистачило, щоб у підсумку стати четвертими в медальному заліку. Крім того, Україна ввійшла до топ-3 командного заліку в жіночому та бойовому самбо. У жіночому "синьо-жовті" поступилися лише Білорусі та Казахстану, а в бойовому – ФСР та Узбекистану.

Як виступили українці

Самбістки показали на чемпіонаті найкращий український результат з усіх категорій, принісши три медалі в жіночих дисциплінах. Єдине "золото" здобула Юлія Гребеножко, яка у фіналі вагової категорії до 65 кг подужала бронзову призерку чемпіонату світу-2019, казахстанку Ажар Саликову. Для Гребеножко це перша нагорода такого рівня в кар'єрі.

Ще по "сріблу" вибороли Галина Ковальська (до 80 кг) та Анастасія Комович (понад 80 кг). Ковальська вперше дійшла до фіналу, де поступилася чемпіонці світу-2018, білорусці Святлані Тімашенці. Для Галини це четверта медаль у кар'єрі після трьох бронзових нагород.

Натомість "срібло" Комович стало її першою світовою нагородою: у фіналі вона програла представниці ФСР Ользі Артошиній.

У чоловічому самбо Україна також узяла три медалі. З "сріблом" змагання завершив Олексій Моісєєв, поступившись у фіналі титулованому самбісту з ФСР Артьому Осіпенку, який до цього вже мав вісім золотих нагород чемпіонатів світу. Для Моісєєва ж медаль була дебютною.

По "бронзі" здобули Дмитро Стеценко (до 88 кг) та Ярослав Давидчук (до 98 кг).

Бойове самбо принесло Україні дві медалі. Чемпіоном світу вчетверте поспіль став 25-річний Владислав Руднєв. Загалом це його п'ята підряд нагорода: у 2017-му він почав із "бронзи", а з 2018-го був непереможним.

У фінальній сутичці в категорії до 79 кг Руднєв здолав узбекистанця Фурката Рузієва, який торік також виграв "срібло", але у важчій категорії (до 82 кг).

Гопак від українця Владислава Руднєва після перемоги над узбекистанцем Фуркатом Рузієвим у фіналі чемпіонату світу:
"Бронзу" в бойовому самбо вдруге в кар'єрі виборов Петро Давиденко (до 88 кг), який уже був на третьому місці у 2019-му.

Усі українські призери чемпіонату світу з самбо-2021

"Золото": Юлія Гребеножко (жінки, до 65 кг), Владислав Руднєв (бойове, до 79 кг)
"Срібло": Галина Ковальська (жінки, до 80 кг), Анастасія Комович (жінки, понад 80 кг), Олексій Моісєєв (чоловіки, понад 98 кг)
"Бронза": Дмитро Стеценко (чоловіки, до 88 кг), Ярослав Давидчук (чоловіки, до 98 кг), Петро Давиденко (бойове, до 88 кг)

Медальний залік чемпіонату світу з самбо-2021. Топ-5

ФСР – 18 медалей (8 "золото" + 6 "срібло" + 4 "бронза")
Узбекистан – 10 (3+4+3)
Білорусь – 8 (3+0+5)
Україна – 8 (2+3+3)
Казахстан – 9 (2+2+5)

Про це повідомляє suspilne.media

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах