Спорт  |  15.03.19  |  п'ятниця
 

Українець переміг у Кубку світу з шашок

Українець впевнено переміг в етапі Кубку.

Про це повідомляє УНІАН.

У змаганнях, які відбулися 7-14 березня в Анталії, Туреччина, взяли участь 36 провідних шашистів з 11 країн світу.

Турнір проходив за швейцарською системою в 9 турів. У змаганнях взяло участь 20 чоловіків та 16 жінок.

Етап Кубку світу закінчився впевненою перемогою капітана збірної команди з шашок, заслуженого майстра спорту Юрія Анікєєва.

Українцю протистояли багаторазові чемпіони світу в особистому та командному заліку: Олексій Чижов, Олександр Георгієв і Олександр Гетьманський (всі – громадяни Росії), екс-чемпіон світу Гунтіс Валнеріс (Латвія), призер останнього чемпіонату Європи Мартін ван Айзердон (Нідерланди) і багаторазовий чемпіон Африки та призер чемпіонатів світу Жан Марк Ндйофанг (Камерун).

Для Анікєєва турнір мав особливе значення, адже отримання першого місця гарантувало йому приєднання до складу учасників історичного чемпіонату світових майстрів Міжнародної асоціації інтелектуальних видів спорту, ІМСА (The 1st IMSA World Masters Championship), який пройде 12-19 травня 2019 в КНР.

Завдання українця ускладнювалося тривалою перервою в змаганнях, тому що він, разом з чемпіоном Європи з блискавичної гри Артемом Івановим (Дніпро), на відміну від конкурентів, бойкотували чемпіонат Європи в Москві, як організований в країні-агресорі.

З перших турів змагання Юрій Анікєєв продемонстрував виняткову націленість на 1 місце: набравши 7 очок з 8 можливих (3 перемоги при 1-й нічиїй) він впевнено очолив турнірну таблицю і довів турнір до заслуженої перемоги.

Срібло завоював Олександр Георгієв, бронзу - Гунтіс Валнеріс.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах