Спорт  |  06.09.19  |  п'ятниця

Україна U-21 сенсаційною поразкою Фінляндії стартувала у відборі до Євро-2021

У матчі кваліфікації Євро-2021 збірна України U-21 несподівано поступилася одноліткам з Фінляндії (0:2).

Матч розпочався у невисокому темпі, але Україна доволі швидко захопила ініціативу й створила низку моментів. Так, вже на 7-й хвилині Топалов замикав подачу Коноплі ударом головою у протихід голкіперу, а на 11-й Козак потужно вистрілив з-за меж штрафного – в обох випадках м'яч пролетів поруч зі стійкою. Крім того, у виконанні "жовто-синіх" пройшло кілька небезпечних кросів і прострілів, завдяки чому вдавалося заробляти кутові.

Після одного з них на 18-й хвилині Україна несподівано пропустила. Все почалося біля воріт збірної Фінляндії, коли підопічні Ротаня не тільки не змогли зачепитися за подачу з корнера, а й отримали контратаку по правому флангу фінів. Сойсало увірвався на край штрафного та пробив по воротах, однак Білик ногами парирував. Арбітр призначив кутовий, який фіни швидко розіграли низом. Валакарі отримав проникну передачу й завдав удару метрів з 12-ти, Білик знову парирував, але на добиванні опинився Кельман – 0:1.

Фактично, це був останній небезпечний момент біля воріт Білика. Українці не на жарт завелися, притиснувши Фінляндію як слід: так, на 21-й хвилині Топалову не вистачило ліченої миті до замикання прострілу Коноплі, на 22-й Козак вистрілив з дистанції (зависоко), а на 25-й Булеца красиво обігрався з Алібековим та прострілив з правого краю карного майданчика – центрбек Хальме при спробі вибити м'яч ледь не зрізав його у власні ворота. На 29-й же у гру вступив голкіпер Яаскелайнен – спочатку він парирував блискучий постріл Корнієнка з лінії штрафного в ближній кут, а потім не дав Булеці переграти себе у ближньому бою.

Фінам вдалося стримати натиск збірної України. Підопічні Руслана Ротаня до завершення першого тайму контролювали м'яч та загрожували супернику з флангів, але нічого вкрай небезпечного створити не вдавалося. Лише на останніх хвилинах команди розкрилися: на 42-й хвилині біля наших воріт сталася паніка та неточний удар з лівого краю штрафного (з офсайду), а на 45-й центрбек Піккарайнен при спробі вибити простріл Корнієнка влучив у поперечину власних воріт. Зрештою, на перерву футболісти пішли за мінімальної переваги збірної Фінляндії.

По перерві Руслан Ротань зняв Козака й випустив замість нього Цітаішвілі. Україна одразу захопила ініціативу й почала створювати моменти – і якщо постріл Алібекова з дистанції не був небезпечним, то вихід Цітаішілі віч-на-віч на 48-й хвилині міг завершитись взяттям воріт. Втім, Гео хоч і обійшов голкіпера, але відзначитись голом не зміг.

Не вдалося йому забити і на 50-й після прострілу з лівого флангу та блискучого пропуску м'яча у виконанні Сікана – Цітаішвілі стріляв метрів з дев'яти, однак Яаскелайнен парирував. На 56-й Георгій спробував пробити з дальньої дистанції, але сфера пролетіла у метрі від правої стійки! На 60-й же Цітаішвілі знову знову завдав удару з близької відстані, замкнувши передачу Корнієнка у спини захисникам, але Яаскелайнен і тут зіграв блискуче.

Фіни намагалися загострювати з кутових. Стандарти не були нашою сильною стороною, внаслідок чого гостям раз за разом вдавалося створювати панічні ситуації у штрафному – особливо часто це відбувалося після прострілів Сойсало, який легко обігрував Корнієнка на дриблінгу. На старті другого тайму це навіть могло завершитись голом, але рикошет після його кросу пролетів над поперечкою воріт Білика.

В середині другого тайму фінам вдалося осідлати тиск збірної України, вдало збиваючи темп дрібними фолами та затягуванням часу. Крім того, гості банально присіли до власного штрафного, перекривши увесь простір – відкрити зони не допоміг навіть вихід технічних Мудрика та Вакули. Із 60-ї до 79-ї хвилини жодного небезпечного моменту на полі не виникало – була лише одна небезпечна комбінація за участі Цітаішвілі, Мудрика та Корнієнка, однак вона залишилась без завершення.

Ближче до ендшпілю поєдинку фіни почали огризатися контратаками по флангах. Одна з них на 80-й хвилині завершилась фолом та штрафним на користь гостей – і після подачі з нього Піккаранен головою пробив у дальню стійку! Все б нічого, але у боротьбі за відскок Алібеков сфолив, а арбітр призначив пенальті. Валакарі з "точки" пробив красиво, з рикошетом від каркасу воріт – 0:2. Шок.

Збірна Україна намагалася забити бодай один гол у відповідь. Руслан Ротань кинув у бій Лєднєва, який на 86-й хвилині увірвався на лівий край штрафного та перекинув Яаскелайнена, але м'яч перелетів і через ворота. На 89-й же над поперечкою стріляв Конопля, але фінам вдалося стримати нашу атаку. Фінальний свисток зафіксував суху перемогу збірної Фінляндії.