Спорт  |  07.04.22  |  четвер
 

Скандал у шаховому сімействі. Львів’янки Музичук не підтримали санкції проти рф і білорусі

Сестри Музичук мають особисту симпатію до президента ФІДЕ Аркадія Дворковича, який був заступником в російському уряді Дмитра Мєдвєдєва

Президія Львівської обласної шахової федерації оприлюднила відкритий листа президенту Федерації шахів України Віктору Капустіну з проханням звернутися до Міжнародної організації шахів (FIDE) щодо посилення санкцій проти Росії та Білорусі.

Проти смішних напівмір

Текст відкритого листа наводить пресслужба відділення НОК України у Львівській області:

«Після жахливих речей, які світ побачив в Бучі, Гостомелі, Ірпені, що стали наслідком військової агресії Росії, вчинення військових злочинів і злочинів проти людяності, геноциду українського народу, порушень усіх норм міжнародного права та принципів гуманізму, ми, ті, що нижче підписалися, просимо вас повторно звернутися у відповідні установи з низкою вимог щодо:

негайного розгляду питання про виключення російської шахової федерації та білоруської шахової федерації з ФІДЕ;
повної заборони на участь усіх без винятку російських та білоруських шахістів у всіх турнірах, що проводяться за підтримки й організації ФІДЕ;
заборони усім російським і білоруським тренерам, арбітрам, офіційним особам брати участь у будь-яких змаганнях, що проводяться під егідою ФІДЕ, і негайно звільнити громадян цих країн з будь-яких посад у раді та комісіях ФІДЕ;
негайної та беззастережної відставки А.Дворковича з посади президента ФІДЕ, як пособника та давнього поплічника кривавого диктатора Путіна.
Ми вважаємо рішення ФІДЕ про те, що на всіх міжнародних шахових змаганнях із рейтингом ФІДЕ не повинні вивішувати національні прапори Росії та Білорусі або звучати гімни, та те, що офіційні шахові змагання та заходи ФІДЕ в Росії та Білорусі не проводитимуться, а також, що федерація розриває спонсорські угоди з державними компаніями Росії та Білорусі, смішними напівмірами, які не лише не захистять ФІДЕ від репутаційних, фінансових і будь-яких інших можливих ризиків, а й навпаки – матимуть зворотній результат.

Президент ЛОШФ Т.Керницький

Підписанти: А.Михальчишин, Н.Фірман, Я.Мандрук, В.Грабінський В, А.Матвійчук, Р.Губка, Ф.Лорньє, О.Підкович, В.Мелешко, О.Соловйов, О.Сулипа, Є.Гладиш».

Симпатії до росіянина Дворковича

У повідомленні Львівської обласної шахової федерації (ЛОШФ) зазначається, що члени президії, відомі гросмейстерки Анна та Марія Музичук не підписали та не підтримали цього листа. У зв’язку з цим та згідно з рішенням президії від 4-го квітня 2022-го року ЛОШФ припиняє співпрацю з шахістками та розпочинає процедуру їх виключення з президії та членства у федерації.

Заступник президента Львівської обласної федерації шахів Назар Фірман прокоментував для «НВ» рішення сестер Музичук не підтримати та не підписати лист.

«Гросмейстерки Анна та Марія Музичук свої підписи під листом не поставили, вони вважають, що «не все так однозначно» і що «не всі росіяни погані». Для нас така позиція львів’янок є дивною, ми вирішили припинити співпрацю з ними. Організація розпочала процедуру їхнього виключення з президії та членства у федерації»,

– сказав Фірман.

За словами Фірмана, сестри Музичук мають особисту симпатію до президента ФІДЕ Аркадія Дворковича – громадянина Росії, який був заступником в уряді Дмитра Мєдвєдєва.

Нагадаємо, що в Гібралтарі 2-го червня минулого року фінішував етап Гран-прі з шахів серед жінок. Марія Музичук завоювала срібло, а її сестра завершила змагання 7-ою серед 12-ти топових шахісток.

Про це повідомляє nta

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e