Спорт  |  17.07.19  |  середа
 

Найсильніші європейські шахісти з вадами слуху змагаються у Львові

На чемпіонат Європи з шахів приїхали 140 учасників з 21 країни.

140 найсильніших спортсменів з вадами слуху з’їхалися до Львова на Чемпіонат Європи з шахів. Тут вони впродовж п'яти днів визначатимуть найсильніших та боротимуться за путівки на Дефлімпіаду.

Шаховий турнір такого високого рівня проводять в Україні вдруге. Цього разу на нього завітала рекордна кількість учасників - з 21 країни.

Президент Спортивної федерації глухих України Леонід Касіцький розповідає:

«У порівнянні з іншими чемпіонатами, які були раніше, то на яких було по 10-12 команд, а на цей захотіли приїхати до України набагато більше, адже знають, що Україна — лідер світового спорту серед спортсменів з вадами слуху».

Учасники змагаються за спеціальною системою. Вона зводить між собою шахістів однакового рівня майстерності та вікової категорії. Президент Міжнародного шахового комітету глухих Філіпп Гарднер також бере участь у змаганнях. Він задоволений такою компанією.

«Тут є учасники, які починають свій вік з 13 років і до 82 років. Тобто юніори і ветерани. Це вперше зібралася така велика сім’я нечуючих»,

— каже Філіпп Гарднер.

Правила, за якими змагаються шахісти з вадами слуху, такі ж, як і для традиційного спорту. Але змагання мають й певну незвичність, адже спортсмени можуть не розуміти, бо користуються різними мовами жестів.

Серед шахістів — чимало титулованих спортсменів та навіть два гросмейстери. Демонструватиме свій високий рівень й чемпіон України Олексій Філіппських.

Тренер збірної України з шахів Леонід Ніколаєв розповідає: 

«Ми працювали над технічною, теоретичною підготовкою до змагань. Ми очікуємо перемог. Особливо у жінок. У чоловіків там трохи складніше, а жінки, я впевнений, будуть на п’єдесталі пошани».

За вісім комплектів нагород чемпіонату Європи шахісти боротимуться до вечора п’ятниці. Також найкращі спортсмени отримають залікові бали, які допоможуть потрапити на омріяні Дефлімпійські ігри.

Про це повідомляє Zaxid.net

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах