Спорт  |  27.12.17  |  середа
 

Музичук не захищатиме титул чемпіона через порушення прав жінок

Чемпіонка світу зі швидких шахів і бліц-шахів 2016 року Анна Музичук відмовилася від участі у чемпіонаті світу в Саудівській Аравії.

Предстаниця України заявила, що не миритиметься з пригніченням жінок у цій країні. Через таке рішення Музичук, вочевидь, втратить свої чемпіонські титули.

"Через кілька днів я втрачу два титули Чемпіона світу один за одним. Просто тому, що я вирішила не їхати до Саудівської Аравії. Щоб не грати за чужими правилами, не носити абаю, щоб мене не супроводжували на вулиці і взагалі, щоб не почуватися другорядною істотою ",

- повідомила Анна у Facebook.

Про свій намір не їхати до Саудівської Аравії шахістка оголосила ще в листопаді цього року, невдовзі після своєї участі у чемпіонаті в Ірані. Там українці довелося грати партії в хустині.

"Все має свої межі, хустки в Ірані було більш ніж достатньо",

- пояснила Анна своє небажання їхати в іншу країну, де діють схожі правила.

Її сестра, Марія Музичук, чемпіонка світу 2015 року, з тієї самої причини відмовилася грати на Чемпіонаті світу 2016 року в Ірані.

"Іран не є підходящою країною для такого престижного змагання. І це неправильно, що ті шахістки, які відмовляються їхати в Іран і носити хіджаб, просто ні за що втрачають право грати в чемпіонаті світу",

- заявила Марія.

У листопаді минулого року в Міжнародній шаховій федерації оголосили про "історичну домовленість". Організатори чемпіонату в Саудівській Аравії вперше в історії країни скасували правило обов'язкового носіння хіджабу чи абаї для жінок.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах