Спорт  |  15.07.18  |  неділя

Франція - чемпіон світу з футболу 2018!

В украй напруженному поєдинку їм вдалося забити чотири м'ячі у ворота хорватської збірної.

Протистояння вийшло напрочуд результативним, хоча фінали чемпіонату світу з футболу зазвичай проходять дуже обережно. З 1998 року у вирішальних матчах цього турніру не забивали більше двох голів, тоді як сьогодні вже в першому відрізку часу команди забили одне одному три м'ячі, продемонструвавши активну та цікаву гру.

Спочатку на 18-й хвилині Манджукич відзначився автоголом після навісу Грізмана. Потім хорвати нібито розсердилися і за 10 хвилин зуміли зрівняти рахунок. Перішич після розіграшу штрафного отримав м'яч і, забезпечивши собі простір для удару, сильно відправив його в дальній кут воріт. 1:1!

Але на цьому тайм не закінчився. Хорватський захисник зіграв рукою після подачі кутового. Судді переглянули момент на відеоповторі і прийняли рішення призначити 11-метровий. Пенальті реалізував Грізман, низом перегравши Субашича. 2:1!

Феєрія продовжилася і в другому таймі. Грізман віддав відмінну передачу на Погба, який сильно пробив з лінії штрафного майданчику спочатку правою, а потім, після відскоку, лівою ногою з-за захисника ховатів таким чином, що воротар навіть не встиг зреагувати. 3:1!

Хорвати знову пішли в атаку всією командою, що зіграло з ними злий жарт. Франція грамотно оборонялася і дочекалася моменту, коли напад хорватів зробить помилку, а потім відразу пішла в контрнаступ. Ернандес проніс м'яч флангом і віддав на Киліана Мбаппе, який сильно, знову ж таки з-за захисника, пробив по воротах Субашича лівою ногою. 4:1!

На 69-й хвилині сталося щось неймовірне для фінала чемпіонату світу. Маріо Манджукич побіг забирати м'яч у воротаря Франції Уго Льоріса, який переоцінив свої можливості і спробував обіграти нападника. Як резульат - фатальна помилка і другий гол у ворота збірної Франції. 4:2!

Далі ініцатива очікувано перейшла до рук хорватів, адже, як показали інші матчі чемпіонату, ця збірна особлива тим, що ніколи не мириться зі своєю поразкою. Хорватія завдавала вдвічі більше ударів по воротам супротивника і більше йшла в атаку, тоді як французи вимушені були усією командою засісти в обороні.

В останні хвилини гра проходила дуже активно, було помітно, як найатлетичніші гравці просто видихалися через напругу, а хорвати продовжували йди в атаку. Суддя додав п'ять хвилин, які здавалися найдовшими в цьому матчі, але більше ворота обох команд надалі залишалися сухими. Франція - чемпіон світу з футболу 2018!