Спорт  |  19.10.21  |  вівторок

Дві українки пройшли у фінали чемпіонату світу зі спортивної гімнастики

Українки виступлять в особистому багатоборстві та вільних вправах.

Чемпіонат світу зі спортивної гімнастики розпочався з двох днів кваліфікації у жіночих змаганнях. За їхніми підсумками визначилися усі учасниці фіналів в особистому багатоборстві та на окремих снарядах (вільні вправи, колода, опорний стрибок та різновисокі бруси).

Жіноча збірна України відправилася на чемпіонат світу зі спортивної гімнастики у складі Анастасії Бачинської, Єлизавети Губарєвої, Яни Федорової та Валерії Осіпової. У багатоборстві виступили дві - Бачинська та Губарєва.

Представництво жіночої збірної України у кваліфікації на снарядах ЧС зі спортивної гімнастики

Особисте багатоборство: Анастасія Бачинська, Єлизавета Губарєва
Опорний стрибок: Яна Федорова
Різновисокі бруси: Анастасія Бачинська, Єлизавета Губарєва, Яна Федорова
Колода: Анастасія Бачинська, Єлизавета Губарєва, Валерія Осіпова
Вільні вправи: Анастасія Бачинська, Єлизавета Губарєва, Яна Федорова
Як виступили українські гімнастки у кваліфікації?
І Анастасії Бачинській, і Єлизаветі Губарєвій вдалося вийти у фінал особистого багатоборства. Крім цього, Анастасія Бачинська подолала кваліфікацію і у вільних вправах.

Особисте багатоборство (Анастасія Бачинська, Єлизавета Губарєва)
У фінал особистого багатоборства на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики пройшли 24 спортсменки. Ще чотири отримали статус "запасних" на випадок, якщо хтось із тих, хто кваліфікувався, зніметься з фіналу.

Бачинська та Губарєва подолали кваліфікацію, посівши дев'яте та 15-е місця відповідно. Найкращий результат Бачинської у кваліфікації особистого багатоборства - у вільних вправах: 10-е місце з оцінкою 13.100. А ось Губарєва показала найвищий результат у вправах на колоді - 20-е місце з оцінкою 12.633.

У підсумку Бачинська отримала за свій виступ в особистому багатоборстві оцінку 52.655, відставши від лідерки кваліфікації Ангеліни Мєльнікової з ФГР на 4.4 бали. Губарєва, натомість, отримала загальну оцінку 51.265.

Вихід двох українських гімнасток у фінал особистого багатоборства на чемпіонаті світу - найкращий результат за останні 15 років. Востаннє це вдавалося Аліні Козич та Дарії Згобі, які подолали кваліфікацію на світовій першості зі спортивної гімнастики у 2006 році.

Загалом це лише утретє, коли двом українкам вдалося подолати кваліфікацію та вийти у фінал особистого багатоборства. У 2003 році Ірина Яроцька та Аліна Козич також пройшли кваліфікацію, а Яроцька у підсумку зупинилася у кроці від медалі (четверте місце).

Вільні вправи: Анастасія Бачинська
Щодо виступу Бачинської у кваліфікації вільних вправах, то українська гімнастка посіла десяте місце (у фінал проходили вісім найкращих). Проте українка змогла подолати відбір: оскільки кожна країна не могла бути представленою більш, ніж двома гімнастками в особистих фіналах, Хітомі Хатакеда з Японії та Емджей Фрейзер із США не отримали право там виступити.

У кваліфікації Бачинська показала результат 13.100. Вона виконала вправу зі складністю 5.1 бала, отримавши за неї оцінку 8 балів. Переможницею кваліфікації стала японка Маї Муракамі, яка отримала оцінку 14.166.

Бачинська стала першою українською гімнасткою за чотири роки, яка виступить у фіналі чемпіонату світу як у особистому багатоборстві, так і на окремому снаряді. У 2017 році Діана Варінська стала 14-ю у багатоборстві, а також посіла шосте місце у вправах на різновисоких брусах.

Щодо інших українок, то Єлизавета Губарєва показала 26-й результат з оцінкою 12.533, а Яна Федорова стала 31-ю з оцінкою 12.366.

Усі результати України у кваліфікації
Особисте багатоборство: Анастасія Бачинська (52.655, 9-е місце), Єлизавета Губарєва (51.265, 15-е місце).
Опорний стрибок: Яна Федорова (13.316, 12-е місце)
Різновисокі бруси: Анастасія Бачинська (13.133, 19-е місце), Єлизавета Губарєва (13.066, 23-е місце), Яна Федорова (11.400, 53-е місце)
Колода: Анастасія Бачинська (12.666, 19-е місце), Єлизавета Губарєва (12.633, 20-е місце), Валерія Осіпова (11.366, 48-е місце)
Вільні вправи: Анастасія Бачинська (13.100, 10-е місце), Єлизавета Губарєва (12.533, 26-е місце), Яна Федорова (12.366, 31-е місце)
Що відомо
Анастасія Бачинська та Єлизавета Губарєва вперше виступлять у фіналах особистих дисциплін на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики.
Найкращий результат Бачинської на міжнародному рівні - "золото" Євро-2020 у командній першості. У 2021-му вона стала бронзовою призеркою у вправах на колоді.
У 2021 році Бачинська стала переможницею гран-прі Угорщини саме у фіналі вільних вправ.
Що далі
Четвер, 21 жовтня, 12:00-14:50. Особисте багатоборство, жінки, фінал (Анастасія Бачинська, Єлизавета Губарєва).
Неділя, 24 жовтня, 12:35-13:10. Вільні вправи, жінки, фінал (Анастасія Бачинська).