Спорт  |  10.05.19  |  п'ятниця
 

"Битва Націй-2019" - українські лицарі на міжнародній арені

У неділю закінчився 10-й розіграш "Битви Націй", яку незаслуговано обходить увагою світова преса, адже за 10 років середньовічний фестиваль майже перетворився на новий вид спорту.

Що таке Битва Націй?

Битва націй — це турнір з історичного середньовічного бою, який зародився в Україні та вперше пройшов у 2010-му році в Хотинській фортеці. Тоді у змаганнях брали участь команди України, Росії, Польщі та Білорусі. Мало хто тоді міг подумати, що за три наступні роки змагання стануть світовими. У 2011 в змаганнях виявили бажання брати участь збірні Канади, Італії та Німеччини, у 2012 - Австрія, США, Ізраїль, Данія, збірна Балтії, а у 2013 - Аргентина, Австралія, Бельгія, Чеська Республіка в союзі зі Словаччиною, Франція, Японія, Люксембург, Нова Зеландія та Великобританія. З кожним наступним роком кількість країн учасниць тільки зростає, разом із цим зростає рівень організації події. Цьогоріч асоціація запропонувала високоякісну режисерську онлайн-трансляцію на ютубі, а також англійського, російського та українського коментатора.Змагання проходять за олімпійським принципом чотири дні. Збірні різних країн отримують медалі в різних номінаціях як в індивідуальних, так і масових боях (бугуртах). На четвертий день на офіційному сайті публікують медальний залік. Окрім бойових номінацій, судді також визначають переможців в історичних номінаціях, таких як найкращий автентичний костюм, обладунки, табір тощо.Останні роки "Битва націй" проходить у європейських містах в історичних фортецях. Європа дуже зручна тим, що це шенгенська зона, а тому учасникам змагань легко подорожувати.

Також варто відзначити, що це не тільки спорт, а ще й реконструкція. Останнім часом до збірних надходять пропозиції про спонсорство, але організатори категорично проти усіляких банерів на спинах лицарів, бо це не історично. Це говорить про те, що на відміну від масових видів спорту, де фігурують мільярди доларів, тут все вирішує фізична підготовка бійців, їхні тренування та тактика, а не кількість вкладених грошей.

Правила масових боїв дуже прості — треба повалити на землю супротивника, робити це можна у будь-який спосіб з деякими омовками. У хід зазвичай ідуть важкі полуторні мечі, сокири або алебарди. При цьому, бійців дуже уважно перевіряють на герметичність обладунків, щоб важкі удари зброєю не завдали шкоди учасникам змагань. Але, як і в будь-якому спорті, травми тут неминучі, тому на ристалищі чергує бригада лікарів-реаніматологів.

Збірна України

Реконструктори з України — фаворити кожного розіграшу "Битви Націй". Це єдина збірна, яка може надати належну конкуренцію збірній Росії. Взагалі слов'яни в цьому виді спорту дуже сильно виступають, і це не тільки через те, що вони були піонерами історичного середньовічного бою.

По-перше, дійсно, В Україні, Росії та Білорусі реконструкторський рух набув таких масштабів, що деякі бійці можуть тренувати інших та отримувати за це гроші, що робить "Битву націй" їхньою головною справою життя. У Європейських країнах реконструктори не настільки популярні, хоча останнім часом у слов'ян з'являється все більше конкурентів в обличчі Франції та Великої Британії.

По-друге, якийсь феномен, але богатирі зі слов'янських країн чомусь краще розуміють суть цього спорту. В їхніх очах палає вогонь, вони виходять на ристалище як на війну, а не на змагання. Саме це робить кожен виступ слов'янських країн видовищним та незабутнім явищем турніру. Також слов'яни-емігранти виступають і за інші збірні, навіть за європейські. Росіян, українців та білорусів можна подекуди побачити в збірних Англії, Фінляндії, Ізраїлю, Молдови, Киргизстану тощо.

Що стосується саме України, то глядачі кожен рік із нетерпінням чекають головного протистояння турніру "Україна проти Росії". Це видовище, якому немає рівних на "Битві націй". І хоча росіяни вважаються непереможними, у 2017-му році Україна здобула історичну перемогу над Росією в бугурті 21 на 21. Це запекле протистояння досі передивляються на ютубі тисячі людей. Не обійшлося і без скандалу, тоді в останньому раунді українці випадково виставили на бій 22 бійці, однак збірна Росії продемонструвала справжній фейр-плей і не стала подавати апеляцію, адже перевага українців була очевидною.У 2018-му році, на жаль, у збірній України стався розкол. Згідно з інформацією джерел, один з основних клубів України "Айна Бера" почав виступати на іншому чемпіонаті - IMCF World Championship, який цьогоріч відбуватиметься у Києві, 16-го травня. Між збірною та "Айна Берою" певно відбувся якийсь конфлікт, це можна зрозуміти зі слів українського бійця, який давав інтерв'ю в коментаторській під час трансляції. Він сказав, що на чемпіонаті IMCF їх не надто чекають, а тому вони віддадуться зараз "Битві націй". "Айна бера" значно посилювала збірну під час фінальних протистоянь з Росією, а тому втрата штандарту клубу стала однією з причин фіаско України в фіналі. Тоді збірна РФ вщент розгромила нашу збірну 2:0 за раундами.

Але у 2019-му році в номінації 30 на 30 українці значно додали у силі. І хоча вони знову програли фінал росіянам 2:0, ця поразка не виглядала такою розгромною як минулого року. Українці впевнено захистили своє срібло, не даючи нікому до нього підступитися.

Результати "Битви націй" 2019

Майже усі золоті медалі у заліку належать росіянам, які мають в активі 17 золотих, 4 срібні та 3 бронзові медалі. Українці займають свою звичну другу сходинку з однією золотою, п'ятьма срібними та двома бронзовими медалями, а на третій же розташувалася збірна Молдови з одним золотом та двома броназми.В номінації 5 на 5, на жаль, українські чоловічі команди так і не змогли отримати медалі, а от жінкам вдалося взяти бронзову медаль.

Справжні баталії почалися вже у номінації 12 на 12. Тоді себе змогли показати англійці, білоруси, французи та американці. Останні сенсаційно перемогли збірну України в груповому етапі та вийти до плей-оф з першого місця. Через цю поразку українські лицарі потрапили на збірну Росії ще у чвертьфіналі та, на жаль, вибули з турніру. Бої за срібло та бронзу точилися між командами Білорусі, Англії та Франції, у якій Британія зайняла другу сходинку, а Білорусь — третю.

На третій день відбулися змагання у номінації 30 на 30, до якого українці морально підготувалися більш серйозно. Збірна не програла жодного раунду й упевнено підійшла до фіналу зі збірною Росії, яка взагалі не помічала нікого на своєму шляху. Українці та росіяни очікувано видали феєричне протистояння, у якому останні отримали перемогу.Також на четвертий день організатори порадували глядачів найбільшим масовим бугуртом за всю історію руху. На ристалище вийшли 300 лицарів майже з усіх збірних, яких розподілили на десять хорогв. Українці вийшли пліч-о-пліч з китайцями, австралійцями, фінами, французами проти росіян, білорусів, англійців, сербів та інших. Видовище дійсно варте уваги. Це саме та дисципліна, де окремий "героїзм" та особисті навички кожного воїна не мають великого значення. Перемогу отримає найдисциплінованіша та найвитриваліша команда.Що чекає турнір у майбутньому?

"Битва націй" традиційно проходить щорічно, рівень організації за останні 10 років значно зріс, так само як і зросли витрати на проведення чемпіонату. Саме тому у федерації вирішили надалі проводити турнір кожні два роки, адже витрати на проведення трансляцій, утримання штату, учасників змагань, не покривають надходження до бюджету. Саме на цьому моменті відчутна нестача спонсорів у чемпіонату та команд, а також небажання медіа поширювати інформацію та популяризувати цей спорт. Однак, співробітництво з телеканалами також мають свої підводні камені, адже, зі слів організаторів, телевізійники звикли робити все на свій лад, що може поставити під загрозу формат чемпіонату.

Дуже дивно, що в Україні історичні середньовічні бої не користуються великою популярністю, адже національна збірна систематично демонструє успіхи та прославляє державу на міжнародних змаганнях, де переможця визначає бойовий дух та витримка кожного учасника разом із військовою хитрістю. 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах