Все  |  26.06.19  |  середа
 

Сім країн оголосили демарш у ПАРЄ через повернення Росії

У документі йдеться про те, що майбутнє Ради Європи знаходиться під загрозою в цілому, оскільки РЄ втрачає довіру людей, яких вона захищає.

Представники 7 держав-членів Ради Європи у її парламентській асамблеї оголосили заяву про спільні дії на знак протесту проти безумовного повернення росіян.

"Безумовне відновлення прав російської делегації без виконання жодної з численних вимог Асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її статуту. Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, до отруєння, яка не дотримується прав своїх громадян і прагне дестабілізувати демократії в Європі",

- йдеться у документі, зачитаному в залі після завершення дебатів.

Цю заяву, спільно підписану делегаціями України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії, зачитала представниця латвійської делегації у ПАРЄ Лінда Озола.

Ці 7 держав оголосили про спільні дії у ПАРЄ за "безпрецедентної кризи довіри (до Ради Європи), яка була створена на цьому тижні".

"Майбутнє Ради Європи знаходиться під загрозою в цілому, оскільки Рада Європи втрачає довіру людей, яких вона захищає. Ми повертаємося додому, щоб проконсультуватися з нашими парламентами та урядами про спільні дії в Асамблеї на наступних сесіях",

- заявила вона.

Українські депутати, як і планували, залишають ПАРЄ щонайменше до кінця поточної сесії, але не всі інші парламентарі погодилися на такий крок через важливу резолюцію, що буде розглядатися в четвер.

"Ми зважували можливість, але вирішили лишитися, щоби голосувати по резолюції щодо Бориса Нємцова",

- пояснив один зі співрозмовників Європейської правди.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних санкцій, попри порушення ними принципів Ради Європи.

Про це повідомляє Європейська правда

 

 

Коментарі (5) перегляди: 2209

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах