|
||
В Україні немає COVID-штаму "Омікрон" – ЛяшкоСтаном на 29 листопада в Україні не виявили штаму COVID-19 "Омікрон", який викликав занепокоєння у Всесвітньої організації охорони здоров’я.Однак усі зразки, відмінні від "Дельти", будуть ретельно досліджувати, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 29 листопада.
Поява штаму "Омікрон" не має вплинути на діагностику COVID-19, запевняє міністр. Нагадаємо, про появу штаму "Омікрон" у ПАР стало відомо 24 листопада. Випадки нового штаму вже зафіксували у Німеччині, Італії, Бельгії, Ізраїлі, Канаді, Італії та Гонконзі. "Омікрон" викликав глобальну тривогу через велику кількість мутацій, і науковці намагаються з’ясувати, чи є він стійким до вакцин. Наразі невідомо, чи викликає штам "Омікрон" більш тяжкий перебіг хвороби. Перші випадки інфікування "Омікроном" були зафіксовані у молодих людей, студентів, які зазвичай легше переносять COVID-19. Для розуміння особливостей перебігу хвороби після інфікування "Омікроном" необхідний час – від кількох днів до кількох тижнів, наголошує Ляшко.
Повідомлення про новий штам збіглося у часі зі зростанням кількості випадків у Ботсвані та Південній Африці, але епідеміологічні дослідження, які підтвердять або спростують зв’язок між зростанням випадків та штамом "Омікрон", ще тривають. Зростання кількості госпіталізацій у ПАР може бути пов’язане зі збільшенням загального числа інфікованих людей, а не з інфікування штамом "Омікрон", каже міністр. Про це повідомляє life.pravda.com.ua ![]() Коментарі (
|