Шоу-біз  |  06.02.20  |  четвер
 

Легендарний американський актор Кірк Дуглас помер у США у віці 103 років.

Про це повідомив його син, актор Майкл Дуглас у четвер, 6 лютого.

"З величезним сумом я і мої брати оголошуємо, що Кірк Дуглас покинув нас сьогодні у віці 103 років. Для всього світу він був легендою, актором із золотого століття кіно, який прожив свої золоті роки. Гуманіст, чия відданість справедливості та справі, в яку він вірив, встановлювала стандарт для всіх нас, до якого ми повинні прагнути.

Але для мене і моїх братів Джоела і Пітера він був просто татом, для Кетрін—чудовим тестем, для його онуків і правнуків — люблячим дідусем, а для його дружини Анни — чудовим чоловіком.

Життя Кірка було добре прожите, і він залишає спадщину в кіно, яке буде тривати протягом багатьох поколінь, і історію як відомий філантроп, який працював, щоб допомогти громадськості та принести мир на планету.

Дозвольте мені закінчити словами, які я сказав йому в його останній день народження, і які назавжди залишаться правдою. Тато, я так сильно люблю тебе і пишаюся тим, що я твій син",

-написав Дуглас-молодший в Фейсбук сьогодні вранці.

Кірк Дуглас (справжнє ім'я – Ісер Даніелович) народився 9 грудня 1916 року в єврейській родині в місті Амстердам, штат Нью-Йорк. Його батьки, Хершел і Бріна Даніеловичі — вихідці з Могильовської губернії Російської імперії (зараз територія Білорусії) - емігрували до США в 1910 році.

Кірк Дуглас — один з останніх представників "золотого століття" Голлівуду, найстаріша зірка американського і світового кінематографа, що відсвяткувала у 2016 році століття. Колишній посол доброї волі та філантроп відзначився і як талановитий літератор, подарувавши читачам десяток романів і мемуарів. Але головним у біографії голлівудської зірки завжди залишався кінематограф.

Тричі номінований на "Оскар" актор отримав головну премію кіноіндустрії в 1996-му на знак пошани та поваги. В активі Дугласа-старшого премії "Золотий глобус"," Почесний Золотий ведмідь "і десяток номінацій, а на Голлівудській "Алеї Слави" є Іменна зірка.

Його акторська біографія почалася на театральних підмостках Нью-Йорка. Початківець артист грав у виставах, з'являвся в рекламі та радіопостановках. Після успіху на Бродвеї Дуглас в 1945 році переїхав до Лос-Анджелеса, ближче до "фабриці мрій".

Допомогла кірку домоглася успіху в Голлівуді однокурсниця по академії Лорен Беколл, порекомендувавши молодого актора знайомому продюсеру, емігранту з Росії. Так глядачі вперше побачили Дугласа в драматичній стрічці американського класика, оскароносного Льюїса Майлстоуна"Дивна любов Марти Айверс". Фільм потрапив у номінацію на премію "Оскар" за найкращий сценарій, а яскравого дебютанта помітили глядачі й режисери.

На знімальному майданчику кримінальної драми "Я завжди самотній" Дуглас зустрівся з Бертом Ланкастером, з яким подружився і знявся в 7 картинах.

У 1949 році Дугласа вперше номінували на головну світову кінопремію: на екрани вийшла драма-нуар "чемпіон" канадського режисера Марка Робсона, де кірку довірили ключову роль.

Продюсери й артисти не очікували, що фільм отримає таке тепле приймання у кінокритиків і глядачів.

Після появи в "Чемпіоні" в актора утворилася значна армія шанувальників, його впізнавали на вулиці та просили автограф. Кірк Дуглас уклав вигідний контракт з "Уорнер Бразерс" і назавжди "прописався" в Голлівуді. Щороку він з'являвся в одному-двох нових проєктах.

Улюбленою роллю в кіно Кірк Дуглас називає роботу у вестерні" сміливці самотні", де з'явився в образі ковбоя.

Коротка фільмографія актора:
1946 — "Дивна любов Марти Айверс"
1949 — "Чемпіон"
1950 —"Трубач"
1952 — "Злі та красиві"
1952 —"Детективна історія"
1954 — "20 000 льє під водою"
1956 — "Жага до життя"
1957 — "Стежки слави"
1958 — "Вікінги"
1960 —"Спартак"
1972 —"Гідна людина"
1975 —"Загін"
1978 —"Лють"
1986 —"Еймос"
1999 — "Діаманти".

 

Про це повідомляє aspi.com.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах