Шоу-біз  |  30.12.21  |  четвер
 

Визначені лауреати літературно-мистецької премії імені Лесі Українки за 2021 рік

Комітет з присудження премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив лауреатів 2021 року. Переможців у 4 номінаціях обрали після обговорення робіт шляхом таємного голосування.

Про це повідомляє пресслужба Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

Номінація "Літературні твори для дітей та юнацтва"
З 54 висунутих творів перемогла книга Лариси Ніцой "Незламні мураші", яку видав ФОП Мельник М.Ю. Це українська патріотична казка для родинного читання. У ній йдеться про працьовитих мурашок, мирне життя яких порушили сусіди, здійснивши підлий напад.

Номінація "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва"
З 16 висунутих робіт перемогу здобула серія казок "Киці-мандрівниці" у художньому оформленні Дмитра Печенкіна (ПП "Рідна мова"). Члени комітету відзначили образи казкових персонажів, а також ілюстрації подорожей різними країнами, які вчать маленьких читачів сприймати світ та інші народи.

Номінація "Театральні вистави для дітей та юнацтва"
Серед 6 висунутих робіт найкращою визнано виставу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша "Легенда про Дракона" (автор Сергій Новачук, режисер–постановник Ірина Корольова). Фентезі-мюзикл "Легенда про Дракона" – це сучасна казка з історичними та фантастичними персонажами, пригодницьким сюжетом і оформленням у 3D-форматі.

Номінація "Кінотвори для дітей та юнацтва"
З 5 висунутих творів більшістю голосів члени комітету визнали переможцем повнометражний ігровий фільм "Стоп-Земля", знятий ТОВ "Ессе продакшн хаус". Автор сценарію та режисер – Катерина Горностай. Фільм "Стоп-Земля" – це історія 16-річної дівчини Маші та її друзів про дорослішання та їх перший чуттєвий досвід. У стрічці знялися непрофесійні актори – звичайні школярі з Києва і Київської області.

Кінострічка цьогоріч отримала три нагороди 12-го Одеського міжнародного фестивалю та "Кришталевого ведмедя" юнацького журі програми 

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Вона присуджується щороку у чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

Що відомо
Фільм Катерини Горностай "Стоп-Земля" отримав нагороду 71-го Берлінале.

Про це повідомляє suspilne

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e