Шоу-біз  |  03.06.19  |  понеділок
 

Де знімали серіал "Чорнобиль"

Серіал "Чорнобиль" американського каналу HBO и британської компанії Sky став проектом, який за оцінкою глядачів очолив рейтинг серіалів всіх часів.

Більшість сцен "Чорнобиля" знімались у Литві. Але частина локацій як і акторів були українськими.

У серіалі "Чорнобиль" детально відтворені картини побуту Радянського Союзу 80-х років.  Автомобілі і одяг, зачіски та інтер'єри у ньому виглядають не просто, як вони були СРСР, а саме станом на 1986 рік.

Така фахова робота стилістів отримала багато позитивних відгуків.

"Перешивали ґудзики і погони, щоб все відповідало тому часу і тому складу військових", - розповів актор Володимир Пантелюк.

Він зіграв у сцені "Чорнобиля", присвяченій евакуації населення з Прип'яті. Вона з'являється у кінці третього епізоду серіалу.

Продюсер "Чорнобиля" Сенна Уоленберг розповідає, що у пошуку локацій, які б відтворювали автентичність 1986 року, творці серіалу відвідували країни з радянською історією.

У першу чергу творці серіалу думали про Україну, як місце, де все сталося. Проблема була у відсутності податкових пільг для іноземних кіновиробників. Зрештою, так як і у Литві, де, в результаті, і зняли 70% серіалу.

Сцени, у яких задіяний Пантелюк, знімали на Подолі у Києві, поблизу кінотеатру "Жоветнь". Інші локації, які знімались в Україні теж можна впізнати.

"Епізод, що у серіалі тривав 5-7 секунд, знімали 7 годин. Масовка вся була українська. Тоді ми ще не знали, що цей серіал знімає HBO", - розповів пан Пантелюк.

Інші локації, які знімались в Україні теж можна впізнати. Серед них також з'являються краєвиди Київського моря і місто Прип'ять.

У Києві, крім Подолу, знімали в Інституті гідробіології, що на Ололоні, на вулицях Терещенківській, на Хрещатику, у кадрах з'являються будівлі Київської держадміністрації, приміщення університетів КПА та НАУ.

Кілька тижнів зйомок в Україні відбулись завдяки українській компанії Radioaktive. До Києва приїжджали головні герої, що зіграли в серіалі - Стеллан Скарсґорд, Джаред Гарріс, Емілі Вотсон та Джессі Баклі.

Частину епізодів у червні 2018 року знімали на вулиці Богдана Хмельницького, в кварталах від Пушкінської до Володимирської. Задля них був перекритий рух, а по вулицях їхав транспорт тих часів.

На час зйомок відомства і магазини на вулицях мали вивіски і назви 80-их років минулого століття. Інформагенція "Укрінформ" стала "Музичної школою №132", замість лайт-боксів з'явилися агіт-плакати тих часів та стенди з газетою "Правда".

Значна частина натурних зйомок в серіалі проходила на Ігналінській АЕС у Литві. Це було обумовлено тим, що вона має реактори подібного до Чорнобильської типу. Але, не зважаючи на цю обставину, кадри з ЧАЕС в серіалі розробила  київська студія Postmodern digital.

Види станції та навколишньої території є комп'ютерною моделлю, що створювалась ще у 2013 році для іншого серіалу про Чорнобиль - "Мотильки".

HBO використало українську комп'ютерну графіку, допрацювавши її.

 "Це круто дивитись серіал HBO і бачити свою роботу. Щоб відтворити модель станції, ми вивчали архівні фото, вираховували масштаби, розбирались у роботі реактора, щоб все виглядало по-справжньому", - розповідає про роботу над моделюю ЧАЕС керівник Postmodern digital Єгор Борщевський.

Український серіал "Мотильки" був номінований у 2014 році за спецефекти не престижну голівдську премію VES Awards. Її ще називають "Оскаром" у світі візуальних ефектів. Але переможцем тоді стала "Гра престолів".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Коментарі (4) перегляди: 1103

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах