Школярі  |  18.02.19  |  понеділок
 

Видано підручник, що розпалює ненависть до кримських татар

Цей підручник призначено для учнів 10-х класів у школах окупованого Криму.

Російські окупанти видали підручник «Історія Криму» за десятий клас, в якому зазначено, що кримські татари співпрацювали з фашистами, а під час заслання вони користувалися особливими благами. Тобто в підручнику містяться висловлювання, що розпалюють ненависть до кримськотатарського народу.

Про це інформують експерти Кримської правозахисної групи.

Цей підручник нещодавно з’явився у школах Криму.  

Експерти Кримської правозахисної групи наголошують, що в підручнику зазначено, що нібито під час Другої світової війни частина кримських татар зустрічала німецьких окупантів квітами і вином. І також те, що представники кримськотатарського народу були більш активно залучені до колабораціоністської діяльності, порівняно з іншими етнічними групами Криму.

Також у тексті підручника висловлено твердження, що кримським татарам у місцях виселення безкоштовно давали їжу, присадибні ділянки та позики на будівництво житла.

«Ці твердження є спірними й не мають масових підтверджень з боку очевидців та потерпілих. Таким чином, у загальному контексті поданої в підручнику інформації вбачаються прояви мови ворожнечі. А саме, публікації висловлювань, які піддають сумніву загальновизнані історичні факти насильства і дискримінації під час депортації кримськотатарського народу», – зазначають правозахисники.

Експерт Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова вважає, що підручник потрібно негайно виключити зі списку навчальних посібників через використання у ньому мови ворожнечі. З її міркувань, підконтрольні Кремлю ЗМІ регулярно розпалюють ненависть до кримських татар, а діти є більш схильні до пропаганди, ніж дорослі. Кримську історію за цим підручником можуть вивчати 10-15 тисяч школярів (і це тільки учні 10-х класів).

На думку керівника Центру громадської освіти «Альменда» Валентини Потапової, такі формулювання у підручнику можуть призвести до виникнення міжетнічних конфліктів.

«У влади Криму дуже цілеспрямована політика розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Протягом 5 років, починаючи з 2014 року, робиться все можливе, щоб розколоти кримське співтовариство, створити умови для етнічних конфліктів на побутовому рівні. Влада Криму робить усе, щоб нівелювати багаторічні досягнення України й Криму з формування міжетнічної толерантності на півострові. Сьогодні вони вирішили вийти на рівень системи освіти у школах. Навчальний предмет «Історія Криму» планують включити в регіональний компонент навчального плану загальноосвітньої школи», – повідомляє Валентина Потапова.

За словами експерта, такі мегаманіпуляції свідомістю підлітків можуть мати серйозні наслідки. Це може призвести до злочинів на основі ненависті щодо кримських татар.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах