Все  |  16.08.19  |  п'ятниця
 

Садовий уже визначив завдання новому прем’єру

Львівська міська рада вкотре пропонує уряду на всеукраїнському рівні прийняти рішення про фінансову підтримку військовослужбовців, учасників бойових дій на Сході України та їхніх сімей.

Адже окрім унікальної одноразової міської допомоги бійцям-мешканцям міста в розмірі 100 тис. грн., місто надаватиме ще й одноразову допомогу в розмірі 25 тис. грн. військово-службовцям-контрактникам, які є мешканцям міста. Жодної такої програми не прийнято на рівні держави. На цьому під час виконкому сьогодні наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Про це інформує прес-служба ЛМР

«В мене є пропозиція. Буде сформований новий уряд, і тоді підготуйте проект листа на Прем’єр-міністра, на Міністра оброни, на керівника Генерального штабу, щоби при формуванні державного бюджету на 2020 рік такі кошти для військових-контрактників були передбачені у державному бюджеті. Тому що насправді те, що робить місто, це має робити держава. І коли ми 100 тис. грн. допомоги даємо бійцям, які повертаються з війни, і коли мова про 25 тис. грн. для тих, хто йде на контракт у Збройні сили, — то це має робити держава. Ми розуміємо непросту ситуацію в країні, і ми розуміємо відповідальність міста, але кожен має робити свою роботу»,

— зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Зокрема, Порядок надання одноразової виплати мешканцям м. Львова, які підписали у 2019 році контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України визначає порядок надання одноразової виплати мешканцям м. Львова, які підписали (підпишуть) контракт для проходження військової служби у Збройних силах України у період з 6 червня по 31 грудня 2019 року на строк не менше трьох років для проходження військової служби у Збройних силах України та зараховані до списків особового складу військових частин Збройних сил України, і на момент підписання контракту одночасно відповідали таким вимогам:

— перебували на військовому обліку Галицько-Франківського та Личаківсько-Залізничного об’єднаних районних, Сихівського та Шевченківського районного військових комісаріатів і підписали контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України.

— місце проживання зареєстроване у м. Львові, м. Винники, смт. Рудно та смт. Брюховичі.

Право на одноразову виплату поширюється також на військовослужбовців, які під час проходження військової служби у Збройних силах України підписали повторний контракт на строк не менше трьох років для подальшого проходження військової служби у Збройних силах України та проходять військову службу безпосередньо у військових частинах Збройних сил України, і місце проживання яких зареєстроване у м. Львові, м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі, після їх особистого звернення до військового комісара одного з військових комісаріатів м. Львова.

Зазначимо, що Львів першим в Україні збудував багатоповерхівку для бійців АТО /ООС на вул. Під Голоском. Там двокімнатні квартири отримали бійці з числа дітей-сиріт або позбавлених батьківської опіки, родини загиблих та особи з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни на Сході України. Загалом це 52 квартири. Окрім того, ще 18 квартир для бійців надано у будинку на вул. Б. Хмельницького (а це сім’ї військовослужбовців-учасників АТО, які загинули під час проходження військової служби; учасники АТО, які отримали поранення, контузії, каліцтва під час участі в АТО та є особами з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, а також сім’ї учасників АТО, які виховують 5 і більше дітей).

Також за кошти міста житло отримали ще 28 сімей осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок.

Окрім того, для соціальної підтримки воїнів у Львові запровадили чимало соціальних програм. Серед таких — унікальна в Україні одноразова матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 100 тис грн. Цю допомогу за час дії програми уже надано 2 404 бійцям, і її учасники бойових дій зможуть отримувати ще до 2022 року. Загалом на фінансування цієї програми з міського бюджету Львова передбачено 610 млн. грн. (у 2016 році — 10 млн. грн.; а упродовж 2017−2022 років — по 100 млн. грн. щорічно).

Про це повідомляє Кулемет

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1377

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах