Все  |  25.06.19  |  вівторок
 

Росія "повертається" у ПАРЄ. Українська делегація призупиняє участь в Асамблеї

"За" резолюцію проголосували 118 делегатів, 62 - проти та 10 - утримались.

Росія "повертається" до Парламентської асамблеї Ради Європи. Такий висновок слідує з резолюції, яку ПАРЄ схвалила в ніч на 25 червня.

Правки обмежують право установи позбавляти делегації-учасники права голосу, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію.

"Право голосувати, виступати і бути представленим в Асамблеї та її органах не можуть бути припинені або вилучені в ході оскарження чи перегляду повноважень",

- йдеться у резолюції.

Рішення, враховуючи "виняткові умови", дозволяє Росії подати перелік учасників своєї делегації вже у червні, а не перед початком першої сесії наступного року, як зазвичай.

Таким чином, уже 25 червня делегація Росії зможе взяти участь в роботі ПАРЄ.

У 2014 і 2015 роках через анексію Криму повноваження російської делегації у ПАРЄ суттєво обмежили. Зокрема, позбавили права брати участь у засіданнях і голосувати.

Згодом Москва назвала це рішення неправомірним і оголосила про бойкот роботи в ПАРЄ, а через рік припинила сплачувати внески у бюджет відомства. Останній транш у 10 мільйонів євро Москва перерахувала ще у 2017 році.

У червні 2019 року спливає дворічний термін несплати внесків, після якого ПАРЄ мала б право поставити питання про остаточне позбавлення Росії членства у відомстві.

Втім, на такий крок вирішили не йти. Ще у травні Комітет міністрів Ради Європи схвалив заяву, в якій йшлося про те, що усі держави повинні мати "рівноправну участь у Парламентській асамблеї Ради Європи".

Цю заяву сприйняли саме як сигнал про готовність повернути Росії право голосу в Парламентській асамблеї. Її схвально оцінили й у самій Москві.

Після прийняття вищезгаданої резолюції, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв написав у Facebook:

"ПАРЄ у стані зомбі о першій ночі відкрила двері агресору".

Перший віцеспікер Верховної Ради та член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко на цю подію відреагувала так:

"Наша делегація у повному складі проголосувала проти цієї доповіді. Ми не зрадили пам‘яті тисяч загиблих і поранених. Ми - більші європейці, насправді, ніж ті, хто забув своїх вбитих Росією співвітчизників. Продали пам'ять - заради внеску Росії в РЄ",

- написала вона у Facebook.

Геращенко також висловила здивування тим, що резолюцію підтримали депутати від Нідерландів.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що повернення російської делегації це "реванш агресора і повна зневага до норм міжнародного права".

А тим часом, Володимир Ар'єв повідомив, що українська делегація призупиняє участь у літній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

"Рішення української делегації: припинити участь у роботі сесії ПАРЄ, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації; делегація звертається до Верховної Ради з необхідністю терміново розглянути питання зупинення участі України в ПАРЄ надалі; делегація звертається до Президента і МЗС негайно виробити чітку позицію щодо подальшої участі України в органах Ради Європи",

- заявили в українській делегації.

Про це повідомляє ВВС

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах