Все  |  12.02.20  |  середа
 

[REUTERS]Facebook призупинив російську розвідувальну операцію, спрямовану на Україну

ЛОНДОН (Reuters) - Facebook (FB.O) у середу заявив, що призупинив мережу облікових записів, які використовує російська військова розвідка для виведення неправдивих розповідей в Інтернеті, спрямованих на Україну та інші країни Східної Європи.

"Хоча люди, які стояли за цією мережею, намагалися приховати свою особу та координацію, наше розслідування знайшло посилання на російські військові спецслужби",

- йдеться у повідомленні Facebook.

Facebook, який намагався зупинити уряди та політичні групи, що використовували його платформу для поширення неправдивої або оманливої ​​інформації, повідомляє, що закриває дезінформаційні кампанії з країн, включаючи Росію.

Міністерство оборони Росії не одразу відповіло на запит у коментарі. Раніше Москва заперечувала звинувачення Заходу в політичному втручанні, включаючи висновки спецпрокурора США Роберта Мюллера про те, що вона використовувала акаунти в соціальних мережах, намагаючись порушити голосування президента США у 2016 році.

Керівник політики з питань кібербезпеки Facebook Натаніел Гліхер заявив, що остання російська операція використовувала понад 100 облікових записів у Facebook та на своїй платформі Instagram для обміну фотографіями для створення фальшивих персон, які часто виступають журналістами в цільових країнах.

Потім ці звіти звернулися до місцевих ЗМІ та політиків, щоб розкрити брехливі історії щодо політично розбіжних питань, таких як звинувачення в корупції, етнічна напруженість на анексованому Росією півострові Криму та збиття малайзійського авіалайнера в Україні в 2014 році.

"Ми давно знаємо, що ці люди шукають справжніх голосів, щоб посилити свою розповідь", - сказав Глейхер для Reuters. "Це скоріше класична розвідувальна операція, яка намагається маніпулювати ключовими людьми для досягнення високого впливу".

Дослідники аналітичної фірми "Соціальні медіа" Graphika, яка переглядала облікові записи до того, як їх було призупинено у Facebook, заявили, що більшість активностей датується 2016 та 2017 роками, хоча деякі облікові записи були активними ще недавно в цьому році.

Мережі не вдалося зібрати більше декількох тисяч підписників, але вдалося отримати статті, опубліковані в деяких місцевих ЗМІ, заявив Бен Німмо, керівник розслідувань Графіки.

Підроблені журналістські персони також провели інтерв'ю з кремлівськими критиками, обманувши їх робити незахищені коментарі, а потім ділитися повідомленнями в Інтернеті, сказав він.

"Операція намагалася отруїти колодязь інформацією, використовуючи неправдиві персони для висадки прокремлівських та антизахідних оповідань в Інтернеті та в місцевих новинах",

- сказав Німмо.

Facebook заявив, що також призупинив ще дві групи облікових записів, не пов'язаних з російською операцією. Один був пов'язаний із раніше визначеною іранською мережею, яка націлилась на США, а інша - на PR-фірму у В'єтнамі.

Про це повідомляє reuters

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах