Радіація  |  09.08.19  |  п'ятниця
 

Вибухи в Архангельську: РосЗМІ повідомляють про потерпілих з радіаційним опроміненням

У день вибуху в морі було помічено танкер, який збирає токсичні відходи.

Після вибуху на військовому об'єкті у російському Архангельську в місті почалася паніка - люди масово скуповують в аптеках йод через чутки про радіаційне забруднення. У пресі з'явилася інформація про те, що до лікарні ушпиталили, щонайменше, шестеро людей з опроміненням. 

Про це повідомляють росЗМІ у п'ятницю, 9 серпня. Видання зазначає, що в шістьох постраждалих медики діагностують, окрім вибухових травм, радіаційне опромінення.

"У постраждалих - два діагнози. Перший - очевидний: важкі вибухові травми, такі поранення людина отримує, перебуваючи біля місця сильного вибуху. Але у них є і інший діагноз: радіаційне опромінення",

- наводить слова лікарів телеграм-канал Baza.

Видання 29.ru пише, що містяни почали масово скуповувати йод. Аптеки зпорожніли від вечора 8 серпня, і нині фармацевти терміново замовляють йодовмісні ліки. РосЗМІ, посилаючись на джерела в російському Міноборони, заспокоюють громадян, стверджуючи, що спеціалісти знищили увесь одяг поранених. Також спалили костюми хімзахисту та одяг лікарів, які першими надавали допомогу постраждалим. 

"Скупили все. Спочатку йод у таблетках, йодомарин, потім звичайний йод і йодистий калій. Люди перед касою обговорювали новини про радіацію в Северодвінську, про вибух у військових",

- кажуть в одній із аптек у столиці Помор'я.

Крім того, як відомо, 8 серпня у морському порту Архангельська ухвалили рішення закрити на місяць Двінську затоку Білого моря для вільного плавання. Коммерсантъ пише, що таке рішення пов'язане із загрозою забруднення води, оскільки надзвичайно токсична речовина могла вилитися в море у великій кількості.

Разом з тим, за інформацією Meduza, у день вибуху реактивного двигуна, у водах Білого моря було помічено танкер "Серебрянка", який призначений для збору і зберігання рідких радіоактивних відходів.

Виявив танкер на супутниковому знімку експерт з ядерної зброї Джеффрі Льюїс. На його думку, "Серебрянка" з'явилася в цьому районі через випробування крилатої ракети з ядерною установкою. Експерт також оприлюднив карту, на якій позначено місце, де, імовірно, на узбережжі розташований майданчик для запуску крилатих ракет "Буревісник".  На мапі він має кодову назву, якою користуються в НАТО - "Possible SSC-X-9 Launch Site".

На мапі також позначено два нерозпізнаних судна і баржу. І це попри те, що район Білого моря закритий для вільного плавання. Льюїс припустив, що майданчик біля села Ненокса міг з'явитися після закриття такої ж платформи у Паньково на архіпелазі Нова Земля. Ще один майданчик, за його словами, розташований на полігоні Капустін Яр в Астраханській області - його використовують для випробувань ракет без ядерної енергоустановки.

Наразі інформацію про танкери офіційно не коментують. Влада стверджує, що жодної загрози радіації немає, а фон - не вище звичайного рівня.

Про це повідомляє ТСН

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах