Все  |  06.11.19  |  середа
 

Публічні слухання в межах процедури імпічменту Трампа почнуться наступного тижня

Публічні слухання в межах процедури імпічменту щодо президента США Дональда Трампа почнуться наступного тижня, повідомив голова комітету Палати представників США з розвідки Адам Шифф.

"Адам Шифф оголосив про те, що в середу, 13 листопада, і в п'ятницю, 15 листопада, комітет з розвідки проведе перші відкриті слухання в межах розслідування, мета якого - визначити, чи оголошувати імпічмент президенту Дональду Трампу",

- йдеться в повідомленні комітету нижньої палати Конгресу США з розвідки.

Зазначається, що на 13 листопада заплановані слухання тимчасового повіреного в справах США в Україні Білла Тейлора і заступника помічника держсекретаря США Джорджа Кента.

У п'ятницю, 15 листопада, свідчення дасть колишній посол США в Україні Мері Йованович.

Публічні слухання будуть проходити в межах прийнятої в кінці жовтня резолюції про початок процедури імпічменту щодо Трампа. На них у відкритому режимі будуть допитані основні свідки. До цього розслідування щодо Трампа велося в "закритому" форматі: всі слухання проводилися в Палаті представників за зачиненими дверима.

Американські ЗМІ зазначають, що ця фаза спрямована на те, щоб американці могли переконатися в доцільності або, навпаки, безпідставності запущеної процедури імпічменту.

Раніше газета The Guardian писала, що підсумкове голосування в Палаті представників безпосередньо з питання винесення імпічменту Трампу в такому випадку може відбутися до кінця цього року.

У тому випадку, якщо Палата представників оголосить імпічмент Трампу, то після цього Сенат США почне розгляд цієї справи. Для остаточного рішення про відсторонення президента від влади у верхній палаті Конгресу необхідно дві третини голосів сенаторів.

Наприкінці жовтня члени Палати представників Конгресу США схвалили резолюцію, згідно з якою розслідування стосовно можливості винесення імпічменту президенту США Дональда Трампа переходить до публічної стадії.

Сам Трамп раніше назвав прийняття резолюції про імпічмент "полюванням на відьом". Американський лідер неодноразово критикував процедуру імпічменту, ініціаторами якої виступають члени Демократичної партії, і заявляв, що до жодного американського президента не ставилися "так погано", як до нього.

Про це повідомляє ua.interfax.com.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах